Rīgā pusaudzis no degvielas uzpildes stacijas kioska nozog trīs kastes ar šokolādi, telefonu un cigaretes

Pievienot komentāru
Rīgā pusaudzis no degvielas uzpildes stacijas kioska nozog trīs kastes ar šokolādi, telefonu un cigaretes
Ilustratīvs foto (DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64)

Naktī uz 2. aprīli ap plkst. 1.30 Rīgas Brasas iecirknī saņemts izsaukums uz Sporta ielu Rīgā, kur no kādas degvielas uzpildes stacijas kioska, bojājot logu, izdarīta zādzība no tirdzniecības zāles.

Kā informē Valsts policija, Brasas iecirkņa policisti nekavējoties devās uz norādīto adresi, kur netālu no notikuma vietas kopā ar degvielas uzpildes stacijas apsargiem “pa karstām pēdām” aizturēja 2005. gadā dzimušu jaunieti.

Jaunietis pēdējā mēneša laikā jau otro reizi nonācis policijas redzeslokā. Šoreiz viņš tiks saukts pie kriminālatbildības.

Policisti noskaidroja, ka garnadzis uzlauzis un atvēris degvielas uzpildes stacijas kioska lodziņu, caur kuru iekļuvis un nozadzis mobilo telefonu, trīs cigarešu paciņas, četras šķiltavas, kā arī trīs kastes ar šokolādes batoniņiem. Visas nozagtās mantas ir atgūtas.

Tiesa 15 gadīgajam jaunietim piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Par šo faktu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods. Tāpat uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas. Par šādu noziegumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.