Rēzeknē pusaudži nedēļas laikā nozog vairākas automašīnas

2 komentāri
Rēzeknē pusaudži nedēļas laikā nozog vairākas automašīnas
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Pagājušās nedēļas nogalē Rēzeknes iecirkņa likumsargi aizturēja divas nepilngadīgas personas par vairāku transportlīdzekļu zādzību un citiem likumpārkāpumiem, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

2003.gadā un 2004.gadā dzimušie jaunieši nedēļas laikā bija nozaguši vairākas automašīnas. 1.augustā jaunieši Rēzeknē nozaga “Audi 80” un devās uz blakus esošo pagastu. Ceļā automašīnai gadījās tehniskas problēmas, tāpēc zagļi transportlīdzekli pameta ceļa malā un nozaga citu, kurš gadījās garnadžu redzeslokā. Šajā pašā dienā abas personas tika aizturētas un transportlīdzekļi atgriezti īpašniekiem. Abas personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā par dažādiem likumpārkāpumiem.

Kā vēlāk tika noskaidrots, abas personas ir saistītas arī automašīnas “Opel Zafira” zādzību, kura notika 29.jūlijā. Transportlīdzeklī atradās arī īpašnieka personīgās mantas, tajā skaitā arī bankas norēķinu karte, kuru jaunieši izmantoja norēķinoties dažādās tirdzniecības vietās. Transportlīdzeklis, 30.jūlijā Rēzeknē, meža masīvā, tika atrasts sadedzis.

Saistībā ar šiem notikumiem jauniešiem draud kriminālatbildība.

Pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas, par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Saskaņā ar Krimināllikuma 193.panta 2.daļu par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu, iznīcināšanu, bojāšanu vai nelikumīgu izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt pēc Krimināllikuma 185.panta 2.daļas par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

2 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

Baložos ugunsgrēks noposta māju, kurā mitinājās bezpajumtnieki

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība