Raidījums: Vairāk nekā 60 gadus vecais policists, visticamāk, no tīņa negaidīja tik klaju necieņu

2 komentāri

Rīgā, Brīvības gatvē, nelielā meža biezoknī atrodas internātskola, par kuru līdz šim brīdim, iespējams, daudzi nezināja pilnīgi neko.

Ceturtdien, 23. novembrī, iestādē noticis tāds incidents, par kuru, domājams, sabiedrība runās vēl ilgi, – skolā piekauts policists. Un šis nav tikai stāsts par pusaudžu sadursmi ar vienu likumsargu, bet gan kopumā jautājums par pārāk lielo iecietību pret jauniešiem, kuri zina tikai savas tiesības, bieži vien aizmirstot par pienākumiem un atbildību.

Ceturtdienas vakarā no telefona uz telefonu, no datora uz datoru sāka ceļot video materiāls, kurā redzams, kā kāds 15 gadus vecs Rīgas Sanatorijas internātpamatskolas audzēknis piekāvis pašvaldības policistu, kurš nelaidis audzēkņus ārā no iestādes, jo, visticamāk, viņi taisījušies iet uzpīpēt un iedzert.

Skolnieks, kā vēlāk noskaidrojās, bija vairāk nekā vienu promili lielā reibumā. Konkrētajā situācijā gan tika ņemtas vērā viņa uzvedības sekmes, kas neļāva pretendēt uz pastaigu ārpus iestādes.

Paslēpis seju zem kapuces, piektdien no Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas zāles aizdomās turamais izgāja ar nodurtu galvu un no bijušās bravūras pāri palikušas droši vien tikai paģiras. Tiesa lēma puisi uz pirmstiesas izmeklēšanas laiku atstāt uz brīvām kājām. Un advokātiem šādās reizēs vienmēr ir ko teikt sava klienta aizstāvībai.

Pašvaldības policijā piektdien saka, ka cietušā policista stāvoklis ir apmierinošs, drīzāk jāparūpējas par viņa garīgo veselību. Vairāk nekā 60 gadus vecais vīrs, visticamāk, no tīņa negaidīja tik klaju necieņu pret darbinieku mundierī.

Likumsargs piebilst, – ja policists, lietojot speclīdzekļus, būtu guvis virsroku, atrastos ne mazums kliedzēju un aizstāvju, kas teiktu, ka pārkāptas pilnvaras. Policistam faktiski bija jācieš, lai sabiedrība aizdomātos par liberālo likumu pāraugšanu patvaļā.

Skolā ar pārējiem audzēkņiem jau veiktas preventīva rakstura pārrunas un daudzi šķiet ir sapratuši, ka skolasbiedrs rīkojies neadekvāti. Arī bailes no soda esot redzētas skolēnu acīs.

2 komentāri