Purvciemā atsākušās “Volvo” lukturu zādzības

5 komentāri
Purvciemā atsākušās “Volvo” lukturu zādzības
DEGPUNKTĀ

Rīgas mikrorajonā, Purvciemā nakts vidū no zagļu rokām cietuši trīs “Volvo” spēkrati.

Aleksejs, kurš dzīvo Ilūkstes ielā 107. namā, katru reizi dodoties ārā uz veikalu vai kādās citās darīšanās, noiet gar savu pagalmā novietoto paveco “Hyndai” spēkratu un cītīgi pārbauda, vai ar braucamrīku viss kārtībā, vai tam nav tukšas riepas vai kaut kas nav sabojāts. Pie šāda īpatnēja rituāla kungs pieradis pēc rūgtas saskaršanās ar automašīnu apzadzējiem.

“Noeju garām, pārbaudu automašīnas tehnisko stāvokli. Paldies Dievam, šodien vesela! Man pirms pāris gadiem bija gadījums, – mašīna tepat labajā pusē stāvēja, bija izsists labās puses stikls,” stāsta Aleksejs.

Pirmdienas rītā Aleksejs, neko aizdomīgu nemanot, kārtējo reizi varēja atviegloti nopūsties, taču citu spēkratu īpašniekus rīta agrumā gaidīja visai nepatīkams pārsteigums. Nakts vidū no trim “Volvo” braucamrīkiem kāds ļaundaris vai pat zagļu grupējums bija izrāvis priekšējos lukturus.

No garnadžu uzbrukuma cieta viens apvidus auto “Volvo XC60”, tam nozagts viens lukturis, vesels komplekts nozagts no vieglā auto “Volvo V70”, bet “Volvo S80” modelim ļaundari tikai izsituši stiklu, acīmredzot, šis spēkrats bija aprīkots ar kādu papildus drošības sistēmu, kas traucēja pārkāpējiem pabeigt zādzību.

Zināms, ka likumsargi ir informēti par notikušo, taču kriminālprocesi nav uzsākti, jo iesniegumu neviens no cietušajiem neuzrakstīja. Jāsaka, ka šajos gadījumos tieši iesniegumi ir ārkārtīgi svarīga lieta izmeklēšanas ķēdē un tās noslēgumā. Notverot vainīgo un pierādot, piemēram, tikai vienu epizodi, reālu cietumsodu šāds zaglis nekad nesaņems.