Policistiem pamatīgs ķēriens – Pierīgā likvidē “točku” un nelikumīgu ražotni

Komentāri

Neparasti apstākļi pārsteiguši Balvu policistus, kuri vienas lietas ietvaros dabūjuši braukt vairākus simtus kilometru, lai izmeklēšanu novestu līdz taustāmam rezultātam.

Proti, divi Latgales reģionā aizturēti spirta tirgotāji atzinušies, ka pagrīdes rūpnīca atrodas Stopiņu novadā.

Kādas krimināllietas ietvaros Balvu policisti aizturējuši 51 gadu vecu vīrieti un 49 gadus vecu sievieti, kuri tirgojuši nelegālu alkoholu un cigaretes. Pratināšanas laikā aizturētie atzinušies, ka preču izplatīšana notiek Latgalē, jo izveidojies plašs klientu loks, taču pati akcizēto preču ražotne atrodas Pierīgā – Stopiņu novadā – kādā privātmājā. Sadarbībā ar specdienestiem ēkā Salaspils novadā veikta sankcionēta kratīšana.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, minēto alkoholu likumpārkāpēji plānoja realizēt gan dažādās nelikumīgās akcīzes preču tirdzniecības vietās, tā saucamajās “točkās”, gan arī tirgoja notikuma vietā. Kopumā kratīšanas laikā konfiscēts ievērojams daudzums nelegālā alkohola – ap 1 210 litru, arī dažādas iekārtas alkohola ražošanai un fasēšanai, kā arī tukšā tara, korķi, uzlīmes, dažādi kartona iepakojumi, tāpat arī vairāk nekā 2 500 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Ražotnes uzturēšana un preču glabāšana aizdomās turētajiem nav bijusi sveša, tā secina policisti, jo vismaz viens no aizturētajiem ir pieredzējis šīs pagrīdes nozares darbonis.

Vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā saistībā ar analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem. Saistībā ar minētajiem likumpārkāpumiem aizturētajām personām pašlaik draud kriminālatbildība.

Lasi vēl