Komentāri
Policisti Ludzā likvidē nelikumīga alkohola ražotni
Foto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Ludzas iecirkņa darbinieki 9. martā veica kratīšanu kādas sievietes dzīvesvietā un uzgāja ap 200 litriem brāgas un alkohola ražošanas ierīces.

VP Latgales reģiona pārvaldes policisti ieguva informāciju, ka Ludzā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Minētās informācijas pārbaudei likumsargi veica kratīšanu 1963. gadā dzimušas sievietes mājās. Apskatot aizdomās turētās dzīvokli, likumsargi konstatēja, ka tajā notiek nelikumīga alkohola ražošana.

Kopumā kratīšanas laikā konfiscēts ap 200 litriem brāgas un gatavās produkcijas – kandžas, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, ka arī ražošanas ierīces.

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas likumpārkāpēja šo alkoholu plānoja realizēt turpat notikuma vietā un, iespējams, arī citās nelikumīgu akcīzes preču tirdzniecības vietās jeb tā saucamajās “točkās”.

Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt aizturētajai par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība. Jāpiebilst, ka sieviete iepriekš nebija nonākusi policijas redzeslokā.

Pēc Krimināllikuma 221. panta 1. daļas par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat, VP atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170.1 panta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība – naudas sods līdz simt četrdesmit euro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl