Policisti Daugavpilī likvidē nelikumīgu marihuānas audzētavu

7 komentāri
Policisti Daugavpilī likvidē nelikumīgu marihuānas audzētavu
VALSTS POLICIJA

Veicot operatīvos un izmeklēšanas pasākumus kāda vīrieša privātmājā Daugavpilī, Valsts policija atklājusi nelikumīgu marihuāna audzētavu, portālu Skaties.lv informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde.

Valsts policija savā rīcībā bija ieguvusi informāciju par personu, kura, iespējams, savā īpašumā nelikumīgi audzē un uzglabā marihuānu.

Kriminālprocesa ietvaros tika pieņemts lēmums veikt kratīšanu kāda 1982. gadā dzimuša vīrieša privātmājā. 14. janvārī ierodoties īpašumā, kas atrodas Daugavpils pilsētas teritorijā, policisti konstatēja, ka privātmājas iekštelpās ir ierīkota nelegāla marihuānas audzētava, kas bija aprīkota ar speciālām iekārtām tās audzēšanai.

Kopumā apskates laikā atrasti astoņi marihuānas stādi. Tāpat dzīvojamajā mājā glabājās gatavā produkcija – novākta un izžāvēta marihuāna, kuras svars ir aptuveni viens kilograms, kā arī audzēšanai nepieciešamās iekārtas.

Turpat notikuma vietā aizturēts arī iespējamais vainīgais – 1982. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par analoģiskiem pārkāpumiem. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis nesaistīts ar brīvības atņemšanu.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu – nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt aizturētajam vīrietim par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība pēc krimināllikuma 256. panta 2. daļas – par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

7 komentāri