Policista piekaušanā Rīgas skolā bijis iesaistīts vēl viens nepilngadīgais

23 komentāri

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par pusaudža uzbrukumu policistam Rīgas sanatorijas internātpamatskolā.

Jau vēstīts, ka publiskots video, kurā redzams, kā pusaudzis alkohola reibumā nežēlīgi piekauj cienījama vecuma policistu. Šis incidents noticis Rīgas sanatorijas internātpamatskolā, kas atrodas Brīvības gatvē 384A.

VP preses pārstāve Gita Gžibovska pastāstīja, ka pret pusaudzi, kurš likumsargu nogrūda, sākts kriminālprocess par uzbrukumu varas pārstāvim. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pusaudzis aizvadīto nakti pavadījis izolatorā un VP lems kādu drošības līdzekli viņam piemērot. Bargākais no drošības līdzekļiem ir apcietinājums.

Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis. Pret šo 2002. gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu. Abi pusaudži jau iepriekš nokļuvuši policijas redzeslokā, tomēr policija neatklāj par ko tieši.

Tāpat VP vērtēs puišu vecāku atbildību. Pret abu pusaudžu vecākiem ir sāktas administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, ja tā rezultātā bērns izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma, vai atradies alkoholisko dzērienu ietekmē. Par šādu pārkāpumu vecākiem var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu no 70 līdz 210 eiro.

Policija arī veiks ekspertīzi, lai noskaidrotu miesas bojājuma pakāpi cietušajam policistam. Kā telefonsarunā “Skaties.lv” skaidroja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) preses pārstāvis Toms Sadovskis, policists guvis nopietnu pleca traumu, kā arī citus miesas bojājumus un, lai arī šobrīd ir izrakstīts no slimnīcas, būs ilgāku laiku spiests ārstēties.

RPP preses paziņojumā raksta, ka ceturtdien ap plkst. 12:00 Rīgā, vienā no skolām Brīvības gatvē īsi pirms starpbrīža beigām skolas dežurante vērsās pie pašvaldības policijas darbinieka, kurš uzraudzīja kārtību skolas apkaimē, lai viņš aizslēdz skolas durvis. Brīdī, kad cienījamā vecuma policists devās pie durvīm, viens no skolēniem nostājās tām priekšā un uzsāka konfliktu. Policists skolnieku mēģināja pastumt malā, taču agresīvi noskaņotais puisis iesita kārtības sargam pa galvu.

Nevēloties pielietot fizisku spēku pret nepilngadīgo, policists mēģināja jaunieti noturēt tā, lai viņš ieturētu distanci no policista, taču tas skolēnu saniknoja vēl vairāk, un viņš atkārtoti uzbruka policistam. Pēc vairākiem sitieniem pa galvu skolēnam izdevās kārtības sargu nogāzt zemē. Pēc tam pusaudzis vēl vienu reizi iespēra nu jau guļošajam policistam. Tikmēr uz notiekošo noskatījās citi audzēkņi, kuri gavilēja un filmēja noziedzīgās darbības.

Nedaudz vēlāk pie cietušā kārtības sarga piesteidzās skolas medmāsa un sniedza pirmo palīdzību, tāpat izsaukti mediķi un Valsts policija.

Cietušais kārtības sargs hospitalizēts, savukārt par uzbrukumu varas pārstāvim aizturēts 15 gadus vecs pusaudzis, kurš aizturēšanas brīdī bija vairāk nekā vienas promiles alkohola reibumā.

23 komentāri