Policija sākusi resorisko pārbaudi par naidīgiem komentāriem pret ārsti, kura aizstāvēja sejas masku nepieciešamību skolēniem

9 komentāri
Policija sākusi resorisko pārbaudi par naidīgiem komentāriem pret ārsti, kura aizstāvēja sejas masku nepieciešamību skolēniem
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (IEVA LEINIŠA, LETA)

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par naidīgiem komentāriem internetā pret ģimenes ārsti Gundegu Skruzi-Janavu, kura publiski pauda profesionālo redzējumu par sejas masku nepieciešamību arī mazāko klašu skolēniem.

Kā pastāstīja Skruze-Janava, pagājušajā nedēļā viņa Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja, ka sejas masku nēsāšana skolēniem nav bīstama un nevar radīt veselības apdraudējumu. Ārstes skaidrojums video formātā tika publicēts arī interneta vidē, kur to drīz vien pavadīja liels daudzums naidīgu un rupju komentāru, tostarp aicinot fiziski izrēķināties ar šo konkrēto mediķi.

Lai arī daži no komentāriem vēlāk tika dzēsti, Skruze-Janava tos fiksēja ekrānšāviņos un vērsās policijā. Ģimenes ārste aģentūrai LETA pastāstīja, ka no policijas ir saņēmusi atbildi, ka par viņas iesniegumos minētajiem faktiem sākta resoriskā pārbaude.

Lasi vēl:  Pēc intervijas TV internetā rupjus komentārus saņēmusi ģimenes ārste no Ādažiem vērsusies policijā

Jau ziņots, ka līdz ar Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas pagarināšanu valdība decembra sākumā lēma, ka no 4.janvāra visās skolās gan skolēniem, gan skolotājiem stundu laikā un ārpus mācību procesa obligāti būs jānēsā sejas maskas.

Īsi pēc tam portālā “Manabalss.lv” tika savākti vairāki desmiti tūkstošu parakstu ar aicinājumu atcelt minēto prasību.

Lasi vēl: Bērnu slimnīcas ārsti: Masku valkāšana bērniem ir droša un nepieciešama