Policija rosina apsūdzēt privāta uzņēmuma darbiniekus par naudas prettiesisku pieprasīšanu no sadarbības partnera

Pievienot komentāru
Policija rosina apsūdzēt privāta uzņēmuma darbiniekus par naudas prettiesisku pieprasīšanu no sadarbības partnera
EDIJS PĀLENS, LETA

Valsts policija (VP) lūgusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzības diviem privātā sektora uzņēmuma darbiniekiem par materiālu vērtību prettiesisku pieprasīšanu aptuveni 50 000 eiro apmērā no sadarbības partnera, aģentūru LETA informēja VP.

Abas personas aizturētas pagājušajā gadā. Tās laikā no 2014. gada septembra līdz 2018. gada maijam sadarbības partnerim par produkcijas piegādi un realizāciju katru mēnesi pieprasīja maksāt procentus no sava apgrozījuma.

Lietas izmeklēšanā likumsargi veica 18 kratīšanas aizdomās turēto personu īpašumos, kā arī uzlika arestu personu piederošajām mantām.

Pret aizdomās turētajām personām sākts kriminālprocess par materiālu vērtību prettiesisku pieņemšanu.

Tāpat viena no iesaistītajām personām saukta pie kriminālatbildības par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Minētā persona laika posmā no 2015. līdz 2016. gadam, ieguldot savas privātmājas būvniecībā ne mazāk kā 100 000 eiro, noziedzīgas darbības rezultātā legalizēja noziedzīgi iegūtos līdzekļus. Nekustamais īpašums arestēts, lai nodrošinātu noziedzīgi iegūtas mantas konfiskāciju.

Aizturētie dzimuši 1976. un 1979. gadā un iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā.