Policija pie kāpņu telpas sastop aizdomīgu tipiņu – izrādās, viņa somā un čipsu pakā ir vesels lērums narkotiku

1 komentārs
Policija pie kāpņu telpas sastop aizdomīgu tipiņu – izrādās, viņa somā un čipsu pakā ir vesels lērums narkotiku

Pēdējo dienu laikā Salaspils policistiem izdevies izjaukt vairāku narkomānu plānus. Kādam sastapšanās ar policistiem nozīmēja negribētu paviesošanos ekspertīzē, bet kādam citam, var maksāt pat vairākus brīvības gadus.

Darba dienas rīta pusē, Salaspils policisti saņēmuši izsaukumu uz vienu no daudzstāvu namiem pilsētas centrā. Tur, kādā dzīvoklī atrodoties saimniecei svešs vīrietis, kurš atsakoties labprātīgi doties prom. Lai pārbaudītu šo informāciju, uz notikuma vietu norīkota tuvākā kārtībnieku patruļa.

Drīz vien policistu aizdomas apstiprinājušās – pie kāpņu telpas aizturētais vīrietis, bijis tas pats, par kuru iepriekš sūdzējusies dzīvokļa īpašniece. Sieviete, tālākās sarunas laikā atklājusi, ka neilgi pirms tam ierodoties savā īpašumā, sastapusies ar svešinieku, kurš pašas dēla prombūtnes laikā bija iegriezies pie dēla līgavas. Ko viņš šeit meklējis, kundzei neesot ne jausmas.

Ņemot vērā, ka kundzei nekādu citu pretenziju nebija, likumsargi ar nelūgto viesi devušies pie auto, kur policistu uzmanību piesaistījusi vīrieša uzvedība un tramīgais acu skats. Kaut kas licis domāt, ka vīrietis tik tiešām varētu būt lietojis kādas aizliegtas vielas, turklāt ielūkojoties datu bāzēs atklājies, ka uzrunātais ir ar bagātu kriminālo pagātni. Tostarp, viņa biogrāfijā figurēja lietas, kas saistītas ar narkotikām.

Tika pieņemts lēmums vīrieti pārbaudīt, aizturēt un nogādāts Valsts policijā aizdomās par narkotisko vielu lietošanu. Veicot pārbaudi viņa mantās tika konstatēts, ka tur atrodas zaļgani brūnas krāsas nezināmas izcelsmes viela, kas varētu būt marihuāna.

Nelielajam “zālītes” vīstoklim, sekojuši vēl vairāki atradumi. Neskaitāmi maisiņi, gan lietoti, ar balta pulvera atliekām, gan pilnīgi jauni, kas, visticamāk, sagatavoti narkotiku fasēšanai. Tāpat, aizturētā somā atradusies karote, šļirces un citi narkomānu atribūti. Tomēr, īsts punkts uz “i”, bijis atradums rūpīgi salocītā čipsu pakā. Tajā, atradies visai iespaidīgs daudzums balta pulvera.

Fakts, ka policisti, intuīcijas vadīti, šo jaunieti aizturēja pie kāpņu telpas būtībā novērsa iespējamo noziedzīgo nodarījumu, jo pastāv iespēja, ka šī persona varētu nodarboties ar šo vielu tirdzniecību vai lietošanu.

Tajā pašā policijas iecirknī, kurā beidzās šī aizdomīgā tipiņa diena, drīz vien nonācis vēl kāds vietējais. Aizdomīgo stāvu pie vienas no alkohola tirgotavām ievērojuši videonovērošanas centra darbinieki. Lai arī, šurp nereti klumburē kāds ar apgrūtinātu koordināciju, pieredzējušā policista acs atpazinusi stāju, kādu parasti iemanto rūdītākie no narkomāniem, neilgi pēc aizliegto vielu injicēšanas.

Laikā, kamēr uz notikuma vietu devusies viena no patruļām, kungs pilnībā zaudējis spēju stāvēt un policistu ierašanās brīdī, par sniegā sagumušo pat sākuši ieinteresēties apkārtējie. Šajā gadījumā gan, ņemot vērā šī tipiņa acīmredzamo reibumu, policisti neko daudz nav varējuši viņam palīdzēt, tik vien, kā aicināt līdzi uz iecirkni.

Veicot viņa mantu pārbaudi tika konstatēts, ka pie viņa atrodas izlietota šļirce un tabletes, kuru uzraksts liecināja par to, ka tās ir psihotropās vielas. Tā kā pie viņa nebija atrodams ārsta nozīmējums lietot šīs tabletes, vīrietis tika aizturēts un nogādāts Valsts policijā ekspertīzes veikšanai.

1 komentārs