Policija Jūrmalas privātmāja likvidējusi lielu marihuānas audzētavu

1 komentārs
Policija Jūrmalas privātmāja likvidējusi lielu marihuānas audzētavu
Foto: Valsts policija

Pagājušajā piektdienā, 3. novembrī, Valsts policija kādā privātmājā Jūrmalā konstatēja un likvidēja marihuānas audzētavu. Kratīšanas laikā tika izņemti gan marihuānas stādi, gan jau izžāvēta marihuāna. Pagaidām lēšams, ka izņemtās narkotiskās vielas svars ir aptuveni desmit kilogrami. Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess.

3. novembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes (VP RRP KrPP) amatpersonas kopā ar kolēģiem no Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (VP GKrPP), veicot izmeklēšanas darbības kriminālprocesa ietvaros, dzīvojamā mājā Jūrmalā konstatēja marihuānas audzētavu, kas bija aprīkota ar speciālām iekārtām tās audzēšanai. Kratīšanās piedalījās arī Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes kinologi ar dienesta suni, kas speciāli apmācīts narkotisko vielu meklēšanā.

Marihuānas audzētava bija izveidota privātmājas iekštelpā, kuru no ārpuses nevarēja redzēt. Tajā atradās sintētiska auduma teltij līdzīga būve, kurai no iekšpuses iestrādāts folija materiāls, kā arī izvietotas lampas. Tāpat dzīvojamā mājā atsevišķi glabājās jau novākta un izžāvēta marihuāna. Kopumā tika izņemts aptuveni desmit kilogramu svaigu marihuānas stādu un izžāvēta marihuāna. Kā arī tika nozīmēta ekspertīze precīzai tās svara noteikšanai. Tāpat likumsargi kratīšanas laikā atrada un izņēma pneimatisko ieroci un gāzes pistoli.

Par pretlikumīgām darbībām likumsargi aizturēja divus vīriešus, kuriem, pēc Valsts policijas rīcībā esošās informācijas, piederējusi audzētava. Abi vīrieši iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par narkotisko vielu tirdzniecību. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas un 256. panta otrās daļas.

Vienam no vīriešiem tiesa ir piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu, savukārt otram piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Likumsargi turpina veikt tālākās izmeklēšanas darbības.

1 komentārs