Policija brīdina: Ziema ir “pļaujas laiks” Rīgas kabatzagļiem

Komentāri

Skatoties pēc iedzīvotāju blīvuma, Rīgas centrā notiek visvairāk noziegumu un tieši tādi, kas vērsti pret cilvēka īpašumu un veselību. Ziemas periodā arvien vairāk cilvēku cieš no kabatzagļu uzbrukumiem.

Mēs noteikti ikdienā neievērojam un nemaz nevaram zināt, ka bieži vien sabiedriskajā transportā un publiskās vietās starp mums atrodas policisti, kuri pieskata, lai cilvēki nepaliktu bez savām mantām. Tā īsi pirms Jaunā gada, rīkojot īpašus reidus, izdevies pieķert kādu garnadzi, kurš sabiedriskajā transportā 90 gadus vecai pensionārei no somiņas bija izvilcis maku ar 90 eiro.

Tomēr vislabprātāk kabatzagļi par upuriem izvēlas ārzemniekus un vecus cilvēkus, kuri uzreiz nespēj apjaust, kas noticis un kam lūgt palīdzību. Ir vēl kāda cilvēku kategorija, kas kabatzagļiem ļoti interesē. Tie ir iereibuši ļaudis. Ne visiem iedzērājiem parasti līdzi ir daudz naudas, bet gadās arī pa kādam biezākam eksemplāram.

Paša kabatzagļa portrets ir vienkāršs – neuzkrītošs vīrietis vai sieviete, par kuriem pārsvarā nevar pateikt, ka viņi dodas zagt.

Policisti brīdina – ziema ir tas gadalaiks, kad kabatzagļi ir īpaši aktīvi. Šis ir viņu pļaujas laiks, jo biezās drēbes un drūzmēšanās telpās, zagļiem dod ievērojamas priekšrocības. Ja tomēr nepaveicas un paliekat bez maka, telefona un vērtslietām, jāziņo policijai. Necentieties paši par katru cenu kabatzagli aizturēt, bet gan iegaumējiet pazīmes, jo gandrīz visi garnadži ir agrāk sodīti un policijai labi zināmi. Viņu notveršana, ja tas nenotiek pa karstām pēdām, ir tikai neilga laika jautājums.

Lasi vēl