Policija aizturējusi garnadzi, kurš tiek turēts aizdomās par vairāku atpūtnieku automašīnu apzagšanu

1 komentārs
Policija aizturējusi garnadzi, kurš tiek turēts aizdomās par vairāku atpūtnieku automašīnu apzagšanu
DEGPUNKTĀ

Likumsargiem pēc slēpnī pavadītas nedēļas izdevies aizturēt kādu garnadzi, kas šobrīd tiek turēts aizdomās par vairāku atpūtnieku auto apzagšanu piejūras dabas parkā Mangaļsalā.

Raidījums “Degpunktā” pirmdien kopā ar Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieku ielūkojās bēdīgi slavenajā autostāvvietā Piejūras dabas parkā jeb asfaltētajā laukumā Mangaļsalā, kur vasarīgās dienās ir gandrīz neiespējami atrast kādu brīvu vietu, kur novietot savu braucamrīku. Protams, ka, to zinot, šeit nereti siro arī garnadži.

Valsts policijas Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieks Norberts Trepša norāda: “Atpūtnieki, novietojot savas mašīnas, brīžiem aizmirst par savām personīgajām mantām, kas tiek atstātas nevīžīgi. Tiek atstātas pat diezgan labas mantas – datortehnika, telefoni, kas izraisa interesi zagļiem, un viņi katru gadu brauc uz šejieni un veic zādzības.”

Ik gadu šajā apkaimē tiek vidēji apzagti 80 līdz 100 automobiļi. Vasara vēl īsti nav sākusies, bet šogad notikuši jau 15 noziegumi. Turklāt, kā atzīst kriminālpolicists, bieži vien garnadži, kuri paveic šos noziegumus gadiem, ir krājuši savu kriminālo pieredzi un nebūt nav viegli notverami. Piemēram, pagājušajās brīvdienās aizturēts viens no šīs apkaimes aktīvākajiem sirotājiem, kāds 46 gadus vecs vīrietis. Lai viņu notvertu, kriminālpolicisti uz maiņām slēpnī pavadījuši veselu nedēļu.

“Aizturētais ne reizi vien ir nonācis policijas redzeslokā. Viņa darbības lauks ir gandrīz viss piejūras parks līdz Carnikavai. Šobrīd izmeklēšanas stadijā ir 15 kriminālprocesi,” stāsta Trepša.

Likumsargam ir tikai viens ieteikums, kā sevi pasargāt no nepatīkama pārsteiguma, atgriežoties pie auto, – nekad un nekādos apstākļos pat ne uz īsu brīdi neatstāt redzamā vietā auto salonā vērtīgas mantas. Zaglim pietiek ar dažām sekundēm, lai iekļūtu auto un nozustu mežā.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!