Policija aiztur vīriešus par laupīšanu Talsu autoostā

2 komentāri
Policija aiztur vīriešus par laupīšanu Talsu autoostā
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Pērnā gada 14. decembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirknī saņemta informācija par to, ka Talsos pie autoostas romu tautības vīrieši 1950. gadā dzimušam vīrietim atņēmuši naudu. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Kā informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova, veicot sākotnējās izmeklēšanas darbības, tika iegūta informācija par divām personām, kuras, iespējams, paveikušas šo laupīšanu, no kurām viena atpazīta kā 1983. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā. Turpinot izmeklēšanu noskaidrota arī otra persona, kura pēc notikušā iekāpusi taksometrā un aizbraukusi no Talsu autoostas – kāds 1982. gadā dzimis vīrietis.

Noskaidrots, ka liktenīgajā dienā vīrietis izkāpis no autobusa un Talsu autoostā gaidījis radinieku, kurš viņu aizvestu mājup. Pēc viņa sacītā, kamēr viņš gaidījis radinieku, pie viņa piegāja divi romu tautības vīrieši, sākumā izturoties laipni un apsveicot Ziemassvētkos. Viens no vīriešiem mēģināja tirgot drēbes, taču otrs visu notiekošo vērojis no malas.

Kungs atteica, ka viņam drēbes nav nepieciešamas, pēc kā vīrietis sacījis, lai iedod naudu degvielai. Kungs no kabatas izvilcis ārā sīknaudu, taču vīrietis paskatījies un atteicis, ka tas ir pārāk maz un uzstājīgi teicis, lai parāda, vai citās kabatās nav nauda.

Jāpiebilst, ka vīrietis kungu visu laiku virzījis nost no vietas, kur ir apgaismojums un cilvēki, savukārt otrs vīrietis to visu vērojis no malas. Kungam kabatā iezvanījās telefons, taču vīrietis to izrāvis no kabatas un aizsviedis prom, ar otru roku veikli no otras kabatas izvelkot 150 eiro un invaliditātes apliecību. Kungs, saprotot, ka ir aplaupīts, kliedzis, lai vīrietis atdod viņa naudu, taču vīrietis aizskrējis taksometra virzienā.

Likumsargi 18.decembrī uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja abus vīriešus, kuri jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem, arī narkotisko vielu lietošanu. Nākamajā dienā 1982. gadā dzimušajam vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Tāpat izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka minētais vīrietis, iespējams, pastrādājis vēl vienu noziegumu iepriekšējā dienā, 13. decembrī, strappilsētu maršruta autobusā mēģinot vīrietim pārdot drēbes un, izmantojot izdevīgu brīdi, no maka nozogot 320 eiro.

Saskaņā ar Krimināllikuma 176. panta 2. daļu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

2 komentāri