Pļaviņu novadā siro zagļu banda! Veikalnieki “met akmeņus policijas dārziņā”

7 komentāri
Pļaviņu novadā siro zagļu banda! Veikalnieki “met akmeņus policijas dārziņā”

Uzņēmēji Pļaviņu novadā, kas mēģina atdzīvināt mazapdzīvotos ciematus un iegulda naudu to attīstībā, saskaras ar vietējo zagļu uzbrukumiem.

Kad vietējo veikalu Odziena ciemā apzog jau trešo reizi – vieni un tie paši cilvēki, darbiniekus un vadību vairs neuztrauc aiznestās mantas, bet gan apkārtnē dzīvojošo attieksme un policijas bezdarbība. Ciematiņa vienīgajā veikalā pēc pastrādātās zādzības rosās neierasti daudz pārdevēju – tiek pārcilātas un pārskaitītas visas preces, lai apzinātu, cik lielus zaudējumus nodarījuši naktī veikalā iekļuvušie zagļi.

Garnadžu iecienītākas preces ir alkohols un cigaretes. Lai tiktu pie kārotā, ik reiz tiek meklētas alternatīvas iespējas telpu uzlaušanai. Apkārtnē no šo zagļu rokas cietušas vairākas tirdzniecības iestādes. Ar katru reizi vietējā banda kļūst arvien izvēlīgāka. Kura katra grādīgās dziras pudele netiek ņemta.

Ciematā dzīvo mazliet vairāk nekā 30 cilvēku, taču, pateicoties Odzienas muižas kompleksam, uz šejieni dodas daudz tūristu. Lai arī cik ļoti veikaliņa īpašnieki vēlētos saglabāt skaistu un apkārtējā vidē iederošu tirdzniecības ēku, nākas to aprīkot ar nevienu vien drošības mehānismu.

Veikala darbiniekiem vislielāko bēdu sagādā zagļu cieņas trūkums pret līdzcilvēku centību. Veikals vietējiem kalpo ne vien kā tirdzniecības vieta, bet arī kā sociālais centrs. Veikala pārstāve Dagnija Spunde “met akmeņus policijas dārziņā”. Pagaidām neviens no iepriekš uzsāktajiem kriminālprocesiem nav noslēdzies.