Pielika nazi pie rīkles un atņēma medicīnisko spirtu; Sarkandaugavā uzbrūk vardarbīgs laupītājs

1 komentārs
Pielika nazi pie rīkles un atņēma medicīnisko spirtu; Sarkandaugavā uzbrūk vardarbīgs laupītājs
EKRĀNUZŅĒMUMS

Kāds jauns vīrietis Rīgu iecienījis kā izdevīgu pilsētu, kur regulāri doties ar autobusu, lai aplaupītu cilvēkus. Jau iepriekš sodīts par zādzībām un laupīšanu, 29 gadus vecais Vidzemes iedzīvotājs neatkarīgi no valstī noteiktajiem ierobežojumiem turpināja ceļot un noziedzīgā veidā iegūt iztikas līdzekļus. Šonedēļ paveicis kārtējo uzbrukumu, viņš drīz vien aizturēts.

Darba dienas vakarpusē, pēc plkst. 21.00, kāds vīrietis mēroja ceļu ar trešo trolejbusu. Viņam rokās bija iepirkumu maisiņš ar pārtikas krājumiem vairākām dienām, kā arī portfelis.

Izkāpjot sabiedriskā transporta galapunktā Kundziņsalā, 59 gadus vecais kungs devās mājup, taču viņu apturēja kāds jauns vīrietis, kas no kabatas izvilka nazi un pielika upurim pie rīkles.

Uz notikuma vietu tika izsaukti likumsargi, kuri ieradās pie ievainotā vīrieša un ekipāža kopā ar radiniekiem devās meklēt laupītāju. Drīz vien varmāka tika atrasts uz ielas manāmi piedzēries. Izrādās, vīrietis zagtajās mantās atrada medicīniskā spirta pudeli ar 97 grādu koncentrāciju. Cietušais bija paredzējis to atšķaidīt ar glicerīnu, lai savai ģimenei izveidotu roku dezinfekcijas līdzekļus, bet laupītājs to paspēja izdzert.

Sitieni atstājuši vairākus zilumus uz cietušā sejas. Par smago noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, turklāt laupītāja vainu pastiprina fakts, ka sākotnēji viņš meloja policijai par savu identitāti un centās uzdoties par savu radinieku.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā