“Pielika ieroci pie pieres.” Cietusī ģimene stāsta par baiso laupīšanu Iecavas novadā

1 komentārs
“Pielika ieroci pie pieres.” Cietusī ģimene stāsta par baiso laupīšanu Iecavas novadā
EKRĀNUZŅĒNUMS

Iecavas pusē kādas lauku mājas saimniece ik dienu mēdz atstāt vaļā ārdurvis, lai izvēdinātu telpas. Par noziedzību tuvākajā apkārtnē nevienam galva nesāp, jo pēdējos gadus nekas bīstams nav noticis. Pagājušās nedēļas nogalē divi bruņoti laupītāji iecavniekiem atgādināja, ka uzticēties nevar nevienam svešiniekam un modrību zaudēt nedrīkst pat sev pazīstamā vidē.

Bruņotu laupīšanu un bailes par savu un tuvinieku dzīvību nedēļas nogalē pārdzīvoja Renebušu ģimene, kas dzīvo Iecavas pusē. Agri no rīta mājas viesistabā nelūgti ienāca divi maskās tērpti vīrieši, rokās turot ieroci. Pirmā noziedzniekus satika vecmāmiņa Rota. Viņa atceras, ka vienam no vīriešiem bijis revolveris un viņš lauzītā latviešu valodā prasījis padzerties.

Rota laipni sagādāja krūzītes pilnas ar ūdeni, bet vīrieši tikmēr snaikstījās pa istabām un skapīšiem, meklēdami ko vērtīgu. Vīlušies laupītāji devās prom. Vecmāmiņa gan nesauca pēc palīdzības, jo sākotnēji nesaprata, ka šeit neviens tomēr nejoko.

Taču arī mazmeita nezināja, ka pa saimniecību siro laupītāji. Dace Renebuša dzīvo blakus mājā, minūtes gājienā no vecmāmiņas. Šajā ēkā noziedznieki atrada nākamos upurus, pret kuriem tika lietotas skarbas iebiedēšanas metodes.

“Tētis kā cēlās, viņam pielika ieroci pie pieres un pateica, lai paliek uz vietas un nekustas. Suns, kas dzīvo mums mājā, skrēja vienam no viņiem virsū, un uz suni tika raidīts šāviens. No tā šāviena mēs pamodāmies, un es atvēru durvis savā istabā. Tikmēr viens no vīriešiem jau bija pie manām durvīm – es centos tās aizbīdīt ciet, bet viņš durvis atrāva un pielika ieroci man pie ribām,” stāsta cietusī Dace.

Suns, uz kuru tika šauts, nebija cietis. Dace nojauta, ka ierocis varbūt ir paredzēts tikai trokšņa radīšanai, bet uz šo teoriju paļauties nedrīkstēja.

Tika nozagti mobilie telefoni un dārglietas. Laupītāji no Daces izspieda arī pagalmā stāvošās automašīnas ”Nissan Navara” atslēgas, ar kuru viņi devās prom. Policija pēcāk nozagto spēkratu atrada Baldones novadā, aptuveni 30 kilometrus tālāk. Tas bija sadedzināts. Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un aizturēti divi potenciālie noziedznieki.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā