Pieklauvēja pie durvīm un dūra ar nazi vēderā – 89 gadus veca sirmgalve piedzīvo kaimiņa uzbrukumu

3 komentāri
Pieklauvēja pie durvīm un dūra ar nazi vēderā – 89 gadus veca sirmgalve piedzīvo kaimiņa uzbrukumu

Rīgā, Pērnavas ielā, bez brīdinājuma vai iemesla sadurta 89 gadus veca sieviete vārdā Velta. Zvērīgo uzbrukumu paveica viņas kaimiņš, kas jau iepriekš pensionāri terorizēja viņas dzīvesvietā. Sirmās kundzes dēls ir neizpratnē par ceturtdien tiesā pieņemto lēmumu varmāku neapcietināt, bet sūtīt ārstēties psihiatriskajā slimnīcā.

Teju 90 gadus vecā Veltas kundze šobrīd atrodas slimnīcā, kur ārsti cīnās par viņas dzīvību. Pensionāri savā dzīvesvietā pirms trīs dienām sadūra kaimiņš Jānis, kuram drīz paliks piecdesmit astoņi gadi. Vīrietis ar nazi raidīja dziļu dūrienu sievietes vēderā, aizskarot vairākus iekšējos orgānus. Cietušās dēls Aino apgalvo, ka Jānis viņa mammai uzbrucis jau iepriekš.

Pērnavas ielas 39. nama iedzīvotājiem ir zināms, ka Jāņa psihiskā veselība nav stabila un viņš mēdz izrādīt agresiju bez apkārtējiem cilvēkiem saprotama iemesla. Par neseno uzbrukumu Veltai kaimiņi uzzināja tikai piektdien.

Arī šoreiz uzbrukums pensionārei paveikts bez provokācijas, bet gan vien pašam Jānim zināmu iemeslu dēļ. Aino stāsta, ka kaimiņš dūra, iepriekš nesakot ne vārda.

Jānis ar visu asiņaino nazi pēc tam pazuda aiz sava dzīvokļa durvīm. Kad ieradās policija, viņš atteicās ar viņiem sadarboties un likumsargiem nācās izmantot spēku.

Uzbrucējs tika ievietos policijas izolatorā uz 48 stundām. Tikmēr likumsargi centās noskaidrot nozieguma motīvus un nozīmēja ekspertīzes, lai noteiktu, vai viņš atradies apreibinošo vielu iespaidā. Ceturtdien bīstamo vīrieti nogādāja tiesā, kur lēma par viņa tālāko likteni. Veltas kundzes dēls ir šokā par varasiestādes lēmumu nepiespriest Jānim apcietinājumu, kas tuviniekiem liek noprast, ka varmāka šobrīd ir uz brīvām kājām.

Likumsargi Latgales iecirknī skaidro, ka uzbrucējs atrodas stingrā uzraudzībā ārstniecības iestādē, tāpēc Veltas kaimiņiem un radiniekiem neesot jāuztraucas par Jāņa klātbūtni Pērnavas ielā.

Lietas izmeklētāja turklāt apgalvo, ka policijas rīcībā esošā informācija neapstiprina Veltas dēla sacīto, ka Jānis jau iepriekš bijis agresīvs pret sirmo kundzi.

Iecirknī ir uzsākts kriminālprocess par smaga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā