Pieci pusaudži Jūrmalā uzbrūk vīrietim un cenšas nolaupīt automašīnu

Pievienot komentāru
Pieci pusaudži Jūrmalā uzbrūk vīrietim un cenšas nolaupīt automašīnu
Ilustratīvs foto/ foto: F64

Ceturtdien, 10. maijā, Valsts policijas Jūrmalas iecirknī tika saņemts iesniegums no vīrieša, kuram nepilngadīgu jauniešu kompānija nodarīja miesas bojājumus, nolaupīja personīgās mantas un mēģināja nolaupīt viņa automašīnu.

Kā informē Valsts policija, skaidrojot notikušā apstākļus, likumsargi uzzināja, ka naktī no 9. uz 10. maiju nepilngadīgu jauniešu kompānija piecu cilvēku sastāvā meklējusi izklaides vietu Kauguros. Staigājot pa naksnīgajām ielām, jaunieši garāžu kooperatīvā pamanījuši iereibušu vīrieti.

Tā vietā, lai mierīgi paietu garām, puiši nolēmuši izmantot izdevību un viņu aplaupīt. Jaunieši vīrietim nolaupījuši personīgās mantas un mēģinājuši nolaupīt arī viņa automašīnu. Tā kā automašīnai ir apslēpta iedarbināšanas sistēma, jaunieši cietušo turpinājuši sist, mēģinot uzzināt, kā transportlīdzekli iedarbināt. Saprotot, ka no cietušā vīrieša informāciju nespēs iegūt, puiši pārdūruši visas transportlīdzekļa riepas un pametuši notikuma vietu.

Jūrmalas iecirkņa policisti, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, 14. maijā aizturēja vienu aizdomās turēto personu, 15. maijā – trīs un 16. maijā piekto aizdomās turēto jaunieti.

Visi jaunieši dzimuši 2002. gadā un iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā. Viens no viņiem ir tiesāts par zādzībām savukārt cits ir aizdomās turētais citā kriminālprocesā par zādzībām.

Daļu no nolaupītajām mantām likumsargiem izdevās atgūt.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Visiem aizturētajiem jauniešiem piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.