Pie Rīgas Brāļu kapiem apšaudē nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus

2 komentāri
Pie Rīgas Brāļu kapiem apšaudē nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus
F64

Trešdien, 30. maijā, Rīgā, Aizsaules ielā 1, notikusi slepkavība. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus.

Valsts policija apstiprina, ka slepkavība notikusi ap plkst. 8.40. Pēc sākotnējās informācijas bija zināms, ka nogalināts vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas apvidus automašīnu. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu.

Kā liecina TV3 Ziņu rīcībā esošā informācija, noslepkavots maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus. 

Kas bija nogalinātais maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus?

Zināms, ka Bunkus bija viens no juristiem-palīgiem, ko ”Trasta Komercbankas” likvidators Armands Rasa bija piesaistījis likvidācijas procesam. Bunkus par maksātnespējas administratoru strādājis kopš 2007. gada. Viņa vārds skaļi izskanēja medijos saistībā ar uzņēmuma ”Rego Trade” maksātnespējas procesu, kurā Bunkus bija administrators un vērsās tiesā, lūdzot atzīt uzņēmuma īpašnieka izsniegtos aizdevumus par neatbilstošiem likuma normām.

Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot Valsts policijai pa tālruni 67014002.  Jebkura informācija var būt ļoti noderīga izmeklēšanā. Šobrīd uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas slepkavību. Notiek izmeklēšana.

Šobrīd policija strādā notikuma vietā, un patlaban Aizsaules ielā ir bloķēta satiksme ceļa posmā no Gaujas ielas līdz Brāļu kapiem. Policija aicina netuvoties notikuma vietai, lai policija var netraucēti veikt darbu.

Izskan versija, ka apvidus automašīna ir braukusi pa Aizsaules ielu, kad no pretimbraucošā auto sākts šaut no automāta. Uz apvidus auto loga ir redzamas vairākas ložu pēdas. Kāda aculieciniece TV3 Ziņās pastāstīja, ka dzirdējusi septiņus šāvienus. 

Mežaparkā, netālu no vietas, kur no rīta nogalināts Bunkus, atrasts nodedzis busiņš. Mežā pie krematorijas atrodas nodegusi furgona tipa automašīna ar tentu, kas ir tieši tāda, kādu policija meklēja pēc slepkavības.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V) uzskata, ka maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība nekavējoties jāpārrunā Valsts prezidenta vadītajā Nacionālās drošības padomē (NDP).

Tikmēr iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) norādījis: “Visticamāk, notikusi administratora Bunkus pasūtījuma slepkavība.”