Komentāri
Personu grupa uz citu personu vārda paņēmusi ātros kredītus vairāku tūkstošu eiro apmērā
FOTO: LETA

2. martā Baložu iecirkņa policisti aizturēja 1997. gadā dzimušu vīrieti, kurš, ar viltu uzzinot svešu personu datus, ņēma ātros kredītus. Visu personu dati tika iegūti pēc vienotas krāpšanas shēmas. Tobrīd policijai bija informācija, ka vīrietis ņēmis ātros kredītus uz trīs personu vārdiem, kopumā par aptuveni 6600 eiro lielu summu.

Vīrietis noskatījis gan nepazīstamus cilvēkus, gan paziņas, kuriem ir nepietiekami ienākumi, un piedāvājis tiem iespēju papildus nopelnīt, atverot jaunu bankas kontu. Atverot bankas kontu, liecinieki vīrietim uzticējuši savus datus, tostarp kodu kartes un internetbankas piekļuves paroles.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas vīrietis ar šīm mahinācijām nodarbojies aptuveni vienu gadu. Pēdējā no krāpšanas gadījumiem, iespējamais vainīgais paņēmis nelikumīgu kredītu 2200 eiro apmērā uz 1967. gadā dzimuša vīrieša vārda.

Saistībā ar notikušo Valsts policija turpināja izmeklēšanu, lai noskaidrotu precīzus krāpniecisko darbību apstākļus un patieso krāpšanas gadījumu skaitu.

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka iepriekš minētais vīrietis nav darbojies viens – apkrāpšanas shēmā piedalījās vēl divas 1996. gadā dzimušas personas. Tāpat noskaidrots, ka martā ļaundari no kredītiestādēm izkrāpuši vēl aptuveni 2000 eiro.

Vakar, 11. aprīlī, policisti šīs divas personas aizturēja. Līdz ar to kopumā tika aizturēti trīs vīrieši.

Šodien policija grupējuma ”līderi” veda uz tiesu, kur tika nolemts piemērot drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Jāpiemin, ka abi 1996. gadā dzimušie vīrieši iepriekš policijas redzeslokā nonākuši par narkotisko vielu lietošanu.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi – par krāpšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, par ko personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, kā arī par tādu datu iegūšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekli.

Savukārt par šo noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Lasi vēl