Kārsavā aiztur jauniešu grupu par vairākām zādzībām un mēģinājumiem aizdzīt auto

Pievienot komentāru
Kārsavā aiztur jauniešu grupu par vairākām zādzībām un mēģinājumiem aizdzīt auto
PIXABAY

Pagājušajā nedēļā Kārsavā par vairākām zādzībām un mēģinājumiem aizdzīt auto aizturēta jauniešu grupa, informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

Policijā bija saņemts iesniegums par automašīnas “Volkswagen Passat Variant” zādzību, kura tika nozagta no mājas pagalma, kā arī par diviem automašīnu zādzības mēģinājumiem. Vienā gadījumā tika mēģināts nozagt transportlīdzekli “Mazda”, kuram tika bojāta aizdedzes atslēgas slēdzene, tādā veidā radot materiālu zaudējumu.

Šajā pašā dienā no kādas garāžas Malnavas pagastā tika nozagti divi sieviešu velosipēdi un paveiktas piecas zādzības no tirdzniecības objektiem Kārsavā. Kursīte akcentēja, ka visi noziedzīgie nodarījumi pastrādāti vienas diennakts laikā.

Par nodarījumiem tika sākti deviņi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 180. panta par zādzību, kā arī 175. panta trešās daļas – par zādzība, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību.

Operatīvi noskaidrotas trīs iespējamās vainīgās personas – 2002. un 2003.gadā dzimuši jaunieši. Divi aizturēti brīdī, kad ar nozagto automašīnu pārvietojās pa auto ceļu Kārsava – Ludza. Jaunietis, kurš vadīja transportlīdzekli, atradās alkohola reibumā. Turpinot izmeklēšanu, noskaidrota un aizturēta arī trešā persona, kura piedalījās noziegumu veikšanā.

Visiem trim piemērots ar brīvas atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Bet par zādzību nelielā apmērā soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai ar naudas sodu.