Par spīti zvērīgajām izdarībām Nītaures kapos, baznīca gatava piedot vaininiekiem

1 komentārs

Par spīti zvērīgajām izdarībām Nītaures kapos, kuri izdemolēti, pareizticīgo draudzes vadītāja ir gatava uzklausīt vandaļu paskaidrojumus un piedot viņiem par nodarītajiem zaudējumiem un sāpēm, vēsta “Degpunktā”.

Ceturtdienas vakarā Hilda saņēma ziņu no sava kaimiņa, kas dzīvo blakus pareizticīgo baznīcai Nītaurē. Vīrietis atgriezās no sēņošanas un pa ceļam uz mājām bija gājis cauri mežam. Viņš Hildai stāstīja, ka kāds pilnībā izārdījis kapu kopiņas. Sieviete saģērbās un lietū devās ceļā.

“Kad ieraudzīju, man šķita… Nezinu, vai vispār kaut ko tādu dzīvē var kāds izdarīt… tik ļoti kapus izdemolēt. Redzams bija, ka visi krusti bija izmesti no kapiem ārā. Redzams, ka svecītes, lukturīši, kas izdeguši, bija sviesti pret kapu pieminekļiem, sašķaidīti un stikli izbiruši. Nesaprotu, kā to vispār cilvēks var izdarīt,” stāsta Nītaures pareizticīgo baznīcas vecākā Hilda.

Cietušas bija vairāku ģimeņu atdusas vietas. Vandaļi, šķiet, nešķiroja, ko apgānīt, un ķērās klāt visam, kas pagadījās pa rokai.

Piemēram, kādai kapu kopiņai blakus esošajai pasmagajam soliņam bija norauta augša, citā atdusas vietā dikti izdemolēti kapi, aiznesot krustus prom. Izmētātas puķes no kastītēm. Izņemta plāksnīte no kapa.

Tika apskādēti arī Ligitas ģimenes kapi. Viņa ļoti cer, ka vainīgie tiks atrasti un sodīti.

Ligita, dzīvo Nītaurē

“Es esmu nītauriete jau septītajā paaudzē, tur – tajā kalniņā – man ir kapi. Tas ir pilnīgi neaptverami, šķiet, ka kāds narkomāns, kas nesaprot, ko dara, bez vārdiem. ”

Tuvējā veikala pārdevēja uzskata, ka bezkaunīgie huligāni, visticamāk, nav vietējie iedzīvotāji, bet varbūt caurbraucēji, kas meklēja izklaidi.

Maija, veikala pārdevēja

“Kāpēc tā var rīkoties? No bezdarbības. Es tā domāju, ka vairāk no bezdarbības, jo nav viņiem, kur izlikt savu bezdarbību. Tad vismaz būtu pastrādājuši kaut ko.”

Policija fiksēja nodarījumus, un ir uzsākta resoriskā pārbaude. Hilda stāsta, ka kopīgiem spēkiem izdevās sakopt huligānu darbības sekas jau nākamajā dienā. Par spīti pārdzīvojumiem, viņa ir gatava piedot cilvēkiem, kas izpostīja kapus.

Hilda saka, ja vainīgais atnāktu uz draudzi un atzītos, viņa piedotu un atsauktu iesniegumu policijā. Nav gan zināms, vai visi citi, kuru kapu kopiņas cietušas, rīkotos tāpat.

Ja kādam no “Degpunktā” skatītājiem ir izmeklēšanai noderīga informācija, kas palīdzētu identificēt kaitniekus, lūgums zvanīt policijai uz tālruņa numuru 110.

1 komentārs