Par pensionāres nožņaugšanu viena eiro vērtas sudraba ķēdītes dēļ piespriež gandrīz 11 gadu ieslodzījumu

2 komentāri
Par pensionāres nožņaugšanu viena eiro vērtas sudraba ķēdītes dēļ piespriež gandrīz 11 gadu ieslodzījumu
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piespriedusi desmit gadus un deviņus mēnešus ilgu ieslodzījumu kādam vīrietim, kurš viena eiro vērtas sudraba ķēdītes dēļ noslepkavoja 1934.gadā dzimušu pensionāri, liecina publiski pieejamais anonimizētais spriedums.

Spriedumā norādīts, ka vīrietis 2016.gada 29.decembrī plkst.17.30 iekļuvis sev mazpazīstamās pensionāres dzīvoklī, kuru nolēmis aplaupīt. Laupīšanas laikā vīrietis vairākas reizes ar rokām un elkoņiem iesitis pensionārei pa seju un ķermeni. Kad pensionāre nokritusi uz grīdas noziedznieks no viņas kakla norāva sudraba ķēdīti viena eiro vērtībā. Pēc ķēdītes noraušanas slepkava ar lampas vadu pensionāri nožņaudza.

Pēc upura nāves varmāka pārmeklēja dzīvoklī, taču neko citu nenolaupīja.

Tiesa nolēma slepkavam piespriest desmit gadus un deviņus mēnešus ilgu cietumsodu, policijas uzraudzību uz trīs gadiem, kā arī piedzīt no viņa mantiskā kaitējumu kompensāciju par labu cietušajai 207 eiro apmērā un morālā kaitējuma kompensāciju 50 000 eiro apmērā. Tāpat slepkavam būs jāatmaksā 1900 eiro, kas tika izmaksāti cietušajai no Juridiskās palīdzības administrācijas.

Jau vēstīts, ka prokuratūra šo lietu pērn oktobrī nodeva tiesai.

2 komentāri