Par nelegālo cigarešu realizāciju Rīgas Centrāltirgū aizturēti divi vīrieši

0 Komentāru
Par nelegālo cigarešu realizāciju Rīgas Centrāltirgū aizturēti divi vīrieši
VALSTS POLICIJA

Valsts policija par nelegālo cigarešu realizāciju Rīgas Centrāltirgū aizturējusi divus vīriešus, informēja Valsts policijā.

6.novembrī policija aizdomās par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un realizāciju Rīgas Centrāltirgus teritorijā aizturēja divus 1990.gadā un 1957.gadā dzimušus vīriešus.

Šie vīrieši jau iepriekš vairākas reizes nonākuši policijas redzeslokā par analoģiskiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Veicot sankcionēto kratīšanu Rīgas Centrāltirgū, vienā no noliktavas telpām tika atsavināti dažādu marku nelikumīgi tabakas izstrādājumi, kopumā 11 400 cigarešu bez Latvijas akcīzes nodokļa markām un ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Abi vīrieši ir atzīti par aizdomās turētajiem. Vienam aizdomās turētajam ir piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums, bet otram – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.biroja priekšniece Inga Meikšāne uzsver, ka pēdējo gadu laikā nelegālo cigarešu aprite Rīgas Centrāltirgū ir krietni samazinājusies. To lielā mērā ietekmējuši 2020. gada 29. septembrī veiktie grozījumi Krimināllikumā, jo šobrīd kriminālatbildība par tirgošanu iestājas jau no vienas cigaretes.

“Lai gan daudzi cilvēki tirgu joprojām uztver kā vietu, kur iegādāties nelegālās akcīzes preces un pat šķērso pus valsti, lai šeit tās nopirktu, pateicoties regulāri veiktajiem policijas darbinieku preventīvajiem pasākumiem, atbalstam no sadarbības partneru puses un ieviestajām izmaiņām likumdošanā, ir vērojamas pozitīvas izmaiņas.

Neskatoties uz minēto joprojām ir personas, kuras turpina nelikumīgi realizēt tabakas izstrādājumus, izdomā dažādus veidus kā slēpt, maskēt savas prettiesiskās darbības, piemēram, izsūta novērotāju, organizē tikšanos ar potenciālo pircēju attālu no tirgus teritorijas un tamlīdzīgi, norāda Meikšāne.

Policija aicina atsaukties personas, kuru rīcībā ir informācija par personām un faktiem saistība ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti. Informēt Valsts policiju ir iespējams rakstot e-pastu “[email protected]”. Anonimitāte tiek garantēta.
0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa