Par mēģinājumu ar pieciem eiro piekukuļot robežsargus aizturēts Ukrainas pilsonis

1 komentārs
Par mēģinājumu ar pieciem eiro piekukuļot robežsargus aizturēts Ukrainas pilsonis
JĀNIS PIPARS, F64

Svētdien, 17. martā, Pāternieku robežkontroles punktā aizturēts Ukrainas pilsonis, kurš mēģināja piekukuļot robežsargus, informē Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja, ka Latvijā ar transportlīdzekli ieceļojošajam Ukrainas pilsonim nav veselības apdrošināšanas polises.

Lai šķērsotu valsts robežu bez visiem valsts robežas šķērsošanai nepieciešamajiem dokumentiem, transportlīdzekļa vadītājs robežsargiem deva kukuli 5 eiro apmērā.

Par kukuļdošanu pret 1964. gadā dzimušo Ukrainas pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, savukārt ar Krāslavas rajona prokuratūras prokurora priekšrakstu noziedzīgo nodarījumu paveikušajam vīrietim piemērots naudas sods desmit minimālo mēnešalgu jeb 4 300 eiro apmērā.

Pētersone norāda, ka kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Šogad šis ir otrais konstatētais kukuļdošanas gadījumus, savukārt pērn gada garumā robežsargi konstatējuši deviņi kukuļdošanas gadījumus.

1 komentārs