Par kapu apgānīšanu Rēzeknes novadā aiztur divus mazgadīgos

1 komentārs
Par kapu apgānīšanu Rēzeknes novadā aiztur divus mazgadīgos
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (ARTŪRS ORENĪTIS, F64)

Rēzeknes novadā saistībā ar kapsētas apgānīšanu aizturēti divi mazgadīgi zēni, Skaties.lv informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.

2021. gada 17. maijā ap plkst. 13.06 Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknis saņēma informāciju, ka Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Bekšu kapos ir bojātas un izdemolētas 39 kapu vietas, no kurām deviņos gadījumos bija apgāzti un bojāti kapu pieminekļi.

Plašu operatīvo pasākumu dēļ tika noskaidrotas vainīgās personas – 2011. gadā un 2012. gadā dzimuši pusaudži, kuri savu vainu pilnībā atzīst.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirkņa amatpersonas noskaidroja arī 2001. gadā dzimuša vīrieša saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu.

Saistībā ar notikušo nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess par kapa, apbedījuma urnas, apbedīta vai neapbedīta līķa apgānīšanu, ar ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Patlaban Valsts policija turpina izmeklēšanu.

1 komentārs