Par bruņotu laupīšanu Ludzā aiztur divus vīriešus

1 komentārs
Par bruņotu laupīšanu Ludzā aiztur divus vīriešus
VALSTS POLICIJA

Šonedēļ aizdomās par februārī Ludzā pastrādātu bruņotu laupīšanu aizturēti divi vīrieši, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP)Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ilga Teivāne-Treinovska.

Viņa skaidroja, ka 19. februārī ap plkst. 17.50 bruņots vīrietis maskā iekļuva kādā privātmājā Ludzā. Mājā atradās 2000. gadā dzimusi sieviete un nepilngadīgs zēns. Persona, piedraudot ar šaujamieroci, no mājas nolaupīja seifu, kurā atradās dārglietas, nauda, pistole un tās glabāšanas un nēsāšanas atļauja. Pret sievieti un zēnu netika lietota fiziska vardarbība.

Veicot operatīvas izmeklēšanas darbības, VP Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas sadarbībā ar Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām 4. martā aizturēja divas aizdomās turamās personas – 1986. gadā un 1988. gadā dzimušus vīriešus. Viņi iepriekš ir tiesāti.

Kratīšanas laikā pie vīriešiem atrasti lietiskie pierādījumi – divstobru bise ar nozāģētiem stobriem, nolaupītais ierocis, nereģistrēta pistole ar klusinātāju un munīcija.

Sākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 176. panta 4. daļas par laupīšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par narkotisko, psihotropo, stipri iedarbīgo, indīgo vai radioaktīvo vielu, sprāgstvielu, šaujamieroču vai munīcijas laupīšanu. Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Policija turpina izmeklēšanu. Pašlaik aizturētie atrodas izolatorā un rīt, 6. februārī, tiesa lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.