Par advokāta un bijušā tiesneša Bērziņa slepkavību rosina apsūdzēt iepriekš vairākkārt policijas redzeslokā nonākušus vīriešus

Pievienot komentāru
Par advokāta un bijušā tiesneša Bērziņa slepkavību rosina apsūdzēt iepriekš vairākkārt policijas redzeslokā nonākušus vīriešus
KASPARS KRAFTS, F64

Valsts policija (VP) rosinājusi prokuratūrai par advokāta un bijušā tiesneša Ulda Bērziņa slepkavību apsūdzēt iepriekš vairākkārt policijas redzeslokā nonākušus vīriešus, noskaidroja aģentūra LETA.

Valsts policija šogad februārī paziņoja, ka aizdomās par bruņoto laupīšanu advokāta un bijušā tiesneša mājā un advokāta slepkavību aizturējusi vairākas personas, taču plašāku informāciju nesniedza.

Šodien VP Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūru LETA informēja, ka pēc advokāta slepkavības aizdomās turētās personas sākotnēji noskaidrot neizdevās, bet policijas darbinieki gada laikā, veicot liela apjoma pirmstiesas izmeklēšanu, turpināja izmeklēt šo noziegumu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka noziegumu, visticamāk, izdarīja ar cietušo ģimeni nesaistītas personas, proti, 1967.gadā un 1982.gadā dzimušie vīrieši, kuri iepriekš vairākkārt bija nonākuši policijas redzeslokā gan par mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem, gan par noziedzīgiem nodarījumiem, kas vērsti pret personu dzīvību un veselību.

Tāpat izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka minētie vīrieši ir saistīti ar virkni citu noziegumu, tai skaitā ar mantiskiem un pret personu dzīvību un veselību vērstiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Abus vīriešus rosināts apsūdzēt par slepkavību pastiprinošos apstākļos, laupīšanu, zādzību, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu un šaujamieroča nelikumīgu apriti.

Abi aizdomās turētie vīrieši šobrīd atrodas apcietinājumā.

Jau ziņots, ka 2019.gada 20.jūlija vēlā vakarā divi vīrieši maskās iebruka privātmājā Mārupē, kur sasēja mājā esošo 1940.gadā dzimušo sievieti, lai veiktu minētās mājas aplaupīšanu.

Pēc neilga brīža mājās atbrauca 1972.gadā dzimušais advokāts kopā ar savu sievu. Viens no laupītājiem sašāva advokātu, pēc kā abi vīrieši maskās no notikuma vietas aizbēga. Savukārt advokāts vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Policija jau toreiz atzina, ka notikušais ir ārkārtējs gadījums un paziņoja, ka neizskata versiju par advokāta nogalināšanu savas profesionālās darbības dēļ.