Pakaļdzīšanās Daugavpilī: policija uz karstām pēdām aiztur iespējamo auto zagli

1 komentārs
Pakaļdzīšanās Daugavpilī: policija uz karstām pēdām aiztur iespējamo auto zagli
VALSTS POLICIJA

8. marta rītā Valsts policija (VP) saņēma informāciju par kādu Daugavpilī nozagto transportlīdzekli. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, un faktiski stundas laikā pa karstām pēdām tika aizturēts iespējamais vainīgais, kurš jau iepriekš vairakkārt nonācis likumsargu redzeslokā.

No rīta, plkst. 7:04 policija saņēma informāciju no kāda Daugavpils iedzīvotāja, kura acu priekšā bija nozagts viņam piederošs “Volkswagen” markas transportlīdzeklis. Saistībā ar notikušo VP Daugavpils iecirknī nekavējoties tika sākts kriminālprocess, savukārt nozagtās automašīnas apraksts nodots visiem norīkojumiem.

Viens no VP LRP darbiniekiem tobrīd, dodoties uz dienesta pienākumu izpildes vietu, brauca pa Daugavpils apvedceļu, un pretējā braukšanas joslā pamanīja minēto auto, kas tieši pirms brīža bija izsludināta meklēšanā. Likumsargs nomainot braukšanas virzienu, uzsāka pakaļdzīšanos, savukārt iespējamais zaglis palielinot braukšanas ātrumu, metās bēgt.

Pakaļdzīšanās turpinājās meža masīvā, un arī Križu mikrorajonā, taču pēc laika “Volkswagen” apstājās, no tā izkāpa vīrietis, kurš sācis bēgt kāda garāžu kooperatīva virzienā. Faktiski pēc 300 metriem vīrietis tika panākts un aizturēts.
Vēlāk tika noskaidrots, ka aizturētais ir kāds 1978.gadā dzimis vīrietis, kurš jau agrāk vairākkārt ir bijis tiesāts par analoģiskām auto zādzībām.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, tiek skaidrota vīrieša saistība ar šo noziedzīgo nodarījumu, savukārt transportlīdzeklis tuvākajā laikā tika atgriezts tā likumīgajam īpašniekam.

Policija atgādina, ka pēc 175. panta 1. daļas par svešas kustamas mantas slepenu vai atklātu nolaupīšanu (zādzība) — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

1 komentārs