“Omniva” brīdina par krāpnieku izsūtītiem e-pastiem it kā uzņēmuma vārdā

1 komentārs
“Omniva” brīdina par krāpnieku izsūtītiem e-pastiem it kā uzņēmuma vārdā
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Pasta pakalpojumu sniedzēja SIA “Omniva” rīcībā nonākusi informācija par jauniem maksājuma karšu datu izkrāpšanas mēģinājumiem, privātpersonām sūtot e-pastus it kā uzņēmuma vārdā, aģentūrai LETA pavēstīja “Omniva” pārstāve Patrīcija Ezīte.

Krāpnieki e-pastos privātpersonām raksta par sūtījumu, ko nav iespējams piegādāt, un lūdz norādīt maksājumu karšu datus un piegādes adresi.

Šādus e-pastus “Omiva” savā vārdā nesūta, un aicina iedzīvotājus uzmanīties, kā arī, saskaroties ar krāpšanas mēģinājumiem, vērsties Valsts policijā.

Pēc Ezītes teiktā, “Omniva” saskārusies ar vairākiem desmitiem gadījumu, kad klienti saņem krāpnieciskus e-pastus, kuros aicināts sniegt personīgu informāciju, tai skaitā maksājumu kartes datus un dzīvesvietas adresi. E-pasta vēstules sūtītas no ar uzņēmumu nesaistītas adreses un tajās saņēmējs tiek informēts par sūtījumu, ko nav iespējams piegādāt nepareizi norādītas adreses dēļ. Tālāk saņēmējs tiek novirzīts uz viltus lapu, kurā tiek aicināts ievadīt savu dzīvesvietas adresi, maksājumu kartes numuru un citu personīgo informāciju.

Par minētajiem krāpniecības mēģinājumiem uzņēmums vērsies ar iesniegumu Valsts policijā.

“Omniva” aicina klientus būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personiskajiem datiem, un nesniegt informāciju saitēs, ko atsūtījuši svešinieki vai kas šķiet kļūdainas, iepriekš nepārliecinoties par šo saišu patiesumu. Tāpat uzņēmums aicina par aizdomīgiem e-pastiem vai īsziņām nekavējoties ziņot klientu atbalsta centram pa tālruni 27042424 vai rakstīt uz “[email protected]”, kā arī ziņot Valsts policijai.

SIA “Omniva” apgrozījums pagājušajā gadā bija 12,278 miljoni eiro, kas ir par 63,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga 3,2 reizes – līdz 2,366 miljoniem eiro. Latvijā Kompānija “Omniva” reģistrēta 2012. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2945 eiro. “Omniva” pilnībā pieder Igaunijas pasta kompānijai “Eesti Post”.

1 komentārs