Noslepkavoja dzīvoklī, pēc tam aiznesa uz Buļļupes kanālu – policija atklāj detaļas par pusaudzes slepkavību Bolderājā

1 komentārs
Noslepkavoja dzīvoklī, pēc tam aiznesa uz Buļļupes kanālu – policija atklāj detaļas par pusaudzes slepkavību Bolderājā
EKRĀNUZŅĒMUMS

Aizdomās par nepilngadīgas meitenes slepkavību Bolderājā aizturēti divi vīrieši, informē Valsts policija.

Iepriekš jau vēstīts, ka otrdienas, 18.jūnija rītā Bolderājā, Buļļupes kanālā, tika atrasta mirusi meitene ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Valsts policija nekavējoties uzsāka nozieguma izmeklēšanu un pavisam drīz noskaidroja, ka noziegumu, iespējams, izdarījuši divi bojāgājušajai pazīstami vīrieši kopīgas alkohola lietošanas laikā. Jau tajā pašā dienā abi aizdomās turētie tika aizturēti. Ceturtdien, 20. jūnijā, tiesa viņiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Kā informē Valsts policija, 18.jūnijā, pēc plkst.5.00 policija saņēma izsaukumu no kāda makšķernieka, kurš ziņoja, ka Rīgas mikrorajonā Bolderājā, Buļļupes kanālā, pamanījis cilvēka līķi. Likumsargiem ierodoties notikuma vietā, saņemtā informācija apstiprinājās – tika atrasts 2005. gadā dzimušas meitenes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Likumsargi nekavējoties uzsāka iespējamo vainīgo meklēšanu.

Pavisam drīz Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti noskaidroja, ka ar šo noziegumu, iespējams, saistīti 1991. un 1999. gadā dzimuši vīrieši, kuri pazinuši bojāgājušo meiteni. Noskaidrojot šo personu atrašanās vietu, viņi tajā pašā dienā tika aizturēti.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka naktī no 18. uz 19. jūniju jauniešu kompānija Bolderājā lietojusi alkoholiskos dzērienus. Ap pulksten desmitiem vakarā abi vīrieši un pusaudze kompāniju pametuši un devušies atpūsties uz kādu dzīvokli. Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ vīrieši meiteni dzīvoklī noslepkavojuši. Pēc nozieguma vīrieši viņas līķi aiznesuši uz Buļļupes kanālu un tur iemetuši.

Sākotnējās ekspertīzes rezultāti liecina, ka meitene tikusi nožņaugta. Policija šobrīd turpina skaidrot precīzākus notikušā apstākļus un nozieguma motīvus.

Aizturētie vīrieši iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā par krimināliem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta 12. punkta – par nepilngadīgā slepkavību. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ceturtdien, 20. jūnijā, tiesa abiem aizdomās turētajiem vīriešiem piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Video: “Degpunktā” sižets par notikušo slepkavību