Nodūra, sakropļoja un izmeta līķi pa balkonu – Inčukalna slepkava un viņa līdzdalībnieks saņem cietumsodus

3 komentāri
Nodūra, sakropļoja un izmeta līķi pa balkonu – Inčukalna slepkava un viņa līdzdalībnieks saņem cietumsodus

Šonedēļ “Degpunktā” kļuvis zināms arī kādas slepkavības lietas tiesas spriedums. Nozieguma izdarītāji saņēmuši salīdzinoši bargus sodus, bet arī viņu nodarījums ir prātam neaptverams. Runa ir par notikušo asinsizliešanu pirms diviem gadiem Inčukalna novadā.

2017. gada novembrī Gaujaslīču ielā Gaujas ciematā, kas atrodas Inčukalna pagastā, notika zvērīga slepkavība. Kāda daudzdzīvokļu nama 3. stāva dzīvoklī tika nežēlīgi nogalināts vīrietis, bet līķis izmests uz balkona. Sakropļoto ķermeni gan tā uzreiz policistiem uziet neizdevās, lai arī tas gulēja pāris metru attālumā no viņiem, brīdī kad kārtībnieki skaidrojās ar dzīvokļa saimniekiem par pārāk skaļu uzdzīvi.

“Kaimiņi izsauca policiju, policija atbrauca, visu pārbaudīja, bet pirmajā reizē negāja uz balkona, bet līķi neredzēja. Tas bija kaut kur ietīts, es nezinu kur,” stāstīja kaimiņiene.

Otrajā reizē policisti izsaukti, jo jandāliņš dzīvoklī turpinājies ar dubultjaudu un no logiem it kā lidojušas mēbeles. Kamēr viens no policistiem runājies ar trokšņotājiem, otrs ieskatījies balkonā un ieraudzījis cilvēka roku. Likumsargam nācās saglabāt vēsu prātu un pēc tam zibenīgi veikt aizturēšanu.

Toreiz par notikušo tika ierosināta krimināllieta un nu lietā jau pasludināts spriedums. Atklājies, ka slepkava ir tikai viens. Otrs dzīvoklī aizturētais – varmākas draugs tā teikt palīdzējis tikt galā ar līķi.

Tiesas spriedums vēsta, ka uz trešā stāva balkonā slēptā ķermeņa atrasti vismaz 64 naža dūrieni. Tie nodarīti, lielākoties, pēc nāves, lai līķi nebūtu tik viegli identificēt.

Iespējams, varmākas nemaz nav grasījušies līķi nekur nest un nobēdzināt, bet gan atstāt tur kur tas ir, tāpēc arī tik centīgi tas sakropļots. Sejas apvidus ar nazi bakstīts sadistiski un ilgi, līdz nazis nolūzis un asmenis palicis iestrēdzis galvaskausā. Nav skaidrs, kur abi aizdomās turamie bija cerējuši nozust, bet viņus nāktos vēl pameklēt, jo dzīvoklis bija īrēts.

“Te vecītis īrēja dzīvokli no saimnieka. Rezultātā atnāca kaut kādi čaļi – vecis ar jaunu puisi, nogalināja to vecīti. Tie vispār nav vietējie, nav skaidrs no kurienes viņi uzradās. Bet galvenais, saimnieks zināja, kas viņiem tur dzīvoklī darās,” toreiz atklāja kaimiņš.

Strīds esot sācies dzērumā un naudas dēļ. Saplēsušies, jo večuks negribējis atmaksāt ciemiņu parādus, kaut gan viņam tas nemaz neesot bijis jādara. Tagad Rīgas apgabaltiesa, kurā apsūdzētie bija pārsūdzējuši pirmās instances lemto, nolēmusi piespriest galvenajam nozieguma veicējam 16 gadus aiz restēm, kā arī probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Tāpat vīrietim nāksies maksāt materiālā un morālā kaitējuma kompensāciju 18 200 eiro apmērā. Savukārt līdzdalībniekam, kurš piedalījies līķa sakropļošanā un slēpšanā, tiesa piesprieda divarpus gadus ilgu ieslodzījumu, kā arī probācijas uzraudzību uz gadu un likusi atlīdzināt 3000 eiro lielu morālā kaitējuma kompensāciju.

Vairāk par tematu – raidījuma Degpunktā sižetā

3 komentāri