“No spēcīgajiem sitieniem burtiski pielipuši pie grīdas…” Atklājas baisi fakti par dubultslepkavību Zolitūdē

0 Komentāru
“No spēcīgajiem sitieniem burtiski pielipuši pie grīdas…” Atklājas baisi fakti par dubultslepkavību Zolitūdē
Ekrānšāviņš/Degpunktā

Latvijas cietumos mūža ieslodzījumu šobrīd izcieš 58 ieslodzītie – 57 vīrieši un viena sieviete. Pavisam nesen tā saukto mūžinieku rindas papildināja kāds vīrietis, kurš Rīgā, Zolitūdē nogalināja savus vecākus. Policija šo noziegumu ir noklusējusi, taču raidījuma “Degpunktā” rīcībā nonācis šajā lietā taisītais tiesas spriedums.

2016. gada 17. maijā Paula Lejiņā ielā pie kādas deviņstāvu ēkas agrā rīta stundā pulcējās vairāki policisti un ugunsdzēsēji. Dienestus bija izsaukuši iedzīvotāji, jo kāpņu telpā jau ilgu laiku jutuši pretīgu smaku. Aromāts nācis no kāda dzīvokļa, kas atrodas nama sestajā stāvā. Durvis bija ciet, līdz ar to ugunsdzēsēji iekāpuši miteklī pa logu. Atklājies, ka iedzīvotāju sūdzības ir pamatotas – telpās gulēja divu pensionāru līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Atslēgas no mitekļa nekur nebija atrodamas. Lai mirstīgās atliekas iznestu ārā no telpām un nodotu ekspertiem, glābējiem nācies izlauzt durvis. Tajā brīdī mājas iedzīvotāji vēl nezināja, ka notikusi dubultslepkavības.

“Es vienkārši skatos – policija. Pavaicāju, kas notika? Viņš saka, ka nekas! Vienkārši negrib teikt, bet smaka kāpņu telpā ir nepatīkama – ļoti,” stāsta mājas iedzīvotāja.

Savukārt kāds kaimiņš norāda: “Mēs visi esam šokā. Viņa bija tāda mundra, jautra sieviete. Viņš gan pēdējā laikā jutās slikti.”

Tuvākie kaimiņi par vecīšiem vienmēr teikuši tikai tos labākos vārdus. Versija par to, ka vīrs nogalinājis sievu un pēc tam izdarījis pašnāvību, nevienam nešķita ticama ne toreiz, ne tagad. Daudzus gadus cilvēki dzīvojuši kopā un nesen svinējuši kārtējo kāzu jubileju.

“Tai tantei patika visu ko nest mājās. Es nezinu no kurienes… Ne es dzirdēju, ka viņi strīdas, neko. Tāda šiverīga tantīte, tas onkulis knapi staigāja. Pie datora šad un tad sauca, lai es palīdzu kaut kādus vadus saspraust,” stāsta kaimiņiene.

Policija par notikušo toreiz uzsāka kriminālprocesu un līdz pat izmeklēšanas beigām ieturēja lielu slepenību. Izrādījās, ka tajā pat dienā likumsargi izsludinājuši meklēšanā kādu vīrieti, proti, noslepkavoto vecīšu dēlu. Policisti bija secinājuši, ka tik vienkārši pensionāru dzīvoklī bez ielaušanās pēdām varēja iekļūt tikai kāds tuvinieks.

Sadarbojoties vairākiem policijas iecirkņiem un izmantojot pilsētas un Rīgas autoostas videonovērošanās kameras, likumsargi nākuši uz aizdomās turamā pēdām. Vīrietis tika aizturēts. un tiesa viņu nevilcinoties paturēja apcietinājumā. Policisti tikmēr vākuši pieradījumu bāzi, un šogad izmeklēšana pabeigta. Tiesas sēdē atklājušies patiešam baisi fakti.

Apsūdzētais atzinies, ka 10. maijā, viesojoties pie vecākiem, starp viņu un tēvu izcēlies sadzīviska rakstura konflikts. Tēvs apvainojis dēlu zādzībā, bet dēls apgalvoja, ka neko no vecāku mājām nav ņēmis. Asā vārdu pārmaiņa izvērtās kautiņā. Dēls, dusmu un agresijas vadīts, nespējis sevi vairs kontrolēt un iesitis tēvam ar dūri pa galvu. Pēc stiprā sitiena vecītis nokritis uz grīdas. Ieraugot notikušo, māte mēģinājusi dēlu nomierināt, taču pati dabūjusi sitienu pa seju. Māte palikusi kājās, tad dēls paņēmis kādu metālisku priekšmetu un atkārtoti iesitis mammai pa seju. Sieviete nokrita zemē blakus savam vīram un tā arī neatguvās – dēls turpināja izrēķināšanos un nomierinājās tikai tad, kad abi tuvinieki bija miruši un no spēcīgajiem sitieniem burtiski pielipuši pie grīdas.

Abu sirmgalvju līķi dzīvoklī nogulējuši nedēļu, līdz attapušies kaimiņi. Par izdarīto sevišķi smago noziegumu tiesa piemērojusi apsūdzētajam mūžu ieslodzījumu.

Video: Atklājas baisi fakti par dubultslepkavību Zolitūdē

0 Komentāru