Nežēlīga slepkavība Tukumā: kautiņa laikā vīrietis nosit invalīdu

30 komentāri
Nežēlīga slepkavība Tukumā: kautiņa laikā vīrietis nosit invalīdu
VIKTOR WEDEL / SCANPIX

Tukumā, Harmonijas ielas 11. namā, kāds dzīvoklis teju ik vakaru pārtop par atpūtas vietu cilvēkiem, kas pārmērīgi lieto alkoholu. Miteklī pārsvarā pulcējas vīrieši no tuvējās apkaimes, un nereti kaimiņi dzird agresīvi paceltas balsis. Viens no šādiem vakariem pārvērtās asiņainā dūru vicināšanā, kas beidzās letāli.

Harmonijas ielā mitinās kāds vīrietis, kurš ik dienu pa Tukumu pārvietojas ratiņkrēslā. Lai invalīdam atvieglotu dzīvi, pašvaldība viņam piešķīra dzīvokli. Uz mitekli itin bieži nāk ciemiņi, kam vienmēr līdzi ir alkohols. Kaimiņi nezina, kur likties brīžos, kad sākas dzeršana.

“Es dzīvoju, lūk, te, man ir lieliska ģimene. Šeit arī dzīvo laba ģimene. Visi baidās par šīs mājas sievietēm. Saprotiet, kāpēc te vajag to invalīdu? Paskatieties uz tām durvīm! Nolauza visas durvis (…) Šeit, nu! Savā sētā, nu,” saka Genādijs, kurš dzīvo Harmonijas ielā.

Asins pleķis šeit uzradās pirms vairākām dienām. Izārdītā istaba un uzlauztās durvis atgādina kaimiņiem par zvērīgo kautiņu, kurā viens no pudeles brāļiem zaudēja dzīvību. Tas bija kāds 53 gadus vecs tukumnieks bez kājas.

“Tas bija mans kaimiņš, es viņu pazinu. Kā viņu sauc? Vitauts. Latvietis. Vitauts bija tas, kuru nosita. Viņš bija ļoti mierīgs. Viņš bija normāls vecis, invalīds,” zina stāstīt cits kaimiņš, kurš vēlējās palikt anonīms.

Uzbrucējs ir 33 gadus vecs mitekļa saimnieka paziņa, kas pēc Vitauta nežēlīgas nosišanas uzbruka vēl vienam cilvēkam.

“Viens no viņiem bija zilumains. Visas rokas zilas, seja zila, un viņu aizveda uz reanimāciju. Otru te atrada mirušu,” saka kaimiņš.

“To, kas bija uz kruķiem, nosita. (DP: Kas bija otrs?) Nosita to, kas bija uz kruķiem, te protēze stāvēja divas dienas, bet otrs, kaut kāds draugs bija ar viņu, trešajā stāvā. Viņi nonāca šeit, es tā sapratu. Nekad viņš nenāca uz šejieni, nekad viņš te nav nācis dzert. Augšā viss bija klusi un mierīgi, bet tajā dienā, nezinu. Atnācu mājās no rīta, te visur policija. Ārprāts kaut kāds.”

Policijā slepkava ir labi pazīstams. Tukuma iecirkņa priekšnieks apgalvo, ka vīrietis patiešām bija izvēlējies ceļu, kas regulāri noveda pie likumpārkāpumiem.

Notiek aktīva pierādījumu vākšana un policija skaidro precīzus apstākļus, kas noveda pie Vitauta bojāejas, taču aptuvenā notikumu gaita ir skaidra.

Pagaidām nav zināms, kādu sodu vainīgajam piemēros tiesa, taču policijas iecirkņa priekšnieks min, ka tie varētu būt padsmit gadi aiz restēm.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

30 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Purvciemā nežēlīgā uzbrukumā cietuši divi cilvēki

Imantā bruņotā laupīšanā apzog divus jauniešus

Siguldā lupatu pārpildītā dzīvoklī izdeg vannasistaba

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru