Nerunāja ne vārda un svaidījās ar nazi… Vīrietis stāsta, kā stājies pretī slepkavam

1 komentārs
Nerunāja ne vārda un svaidījās ar nazi… Vīrietis stāsta, kā stājies pretī slepkavam

Raidījums “Degpunktā” jau vēstīja par slepkavības mēģinājumu Ūnijas ielā Rīgā, kur dzīvokļa īrnieks mēģināja nogalināt saimnieci, lai tiktu pie viņas mantas.

Šobrīd policija aizdomās turamo jauno vīrieti lūgusi tiesai apcietināt. Šī prasība ir respektēta. Savukārt raidījums “Degpunktā” tikmēr uzmeklēja galveno šā notikuma liecinieku un sievietes glābēju, – kaimiņu, kurš nepalika vienaldzīgs pret sievietes kliedzieniem.

Ūnijas ielas 32. namā viena dzīvokļa durvis ir aizzīmogotas ar policijas rekvizītiem. Tā ir nozieguma vieta, kur pirms dažām dienām risinājušies asiņaini notikumi. 26 gadus vecs vīrietis centies pārgriezt rīkli 68 gadus vecai kundzei, lai tiktu pie viņas dzīvokļa un naudas. Kundzi paglāba viņas kaimiņš.

“Es biju šeit blakus, man ir istaba. Viņai drusku tālāk. Dzirdēju, ka kliedz sieviete. Paskatījos par durvju “actiņu”, nebija neviena. Izgāju laukā, skatos – sēž sieviete uz slieksnīša un aizmugurē tas zēns. Neko es viņam neredzēju. Domāju, ka viņai kļuvis slikti, centos pacelt uz augšu, bet tas zēns izskrēja viņai apkārt un ieraudzīju viņam rokā nazi. Viņš mani padzina malā kādus piecus metrus. Jāsaka tāds jocīgs cilvēks. Actiņas kā podziņas, nevienu vārdu nerunā, svaidās ar nazi […]. Kundze pati piecēlās un izskrēja ārā. Zēns pamanīja, ka viņas nav un aizskrēja pakaļ. Gāju uz istabu un ieraudzīju asiņu peļķi,” stāsta aculiecinieks.

Video: aculiecinieks stāsta par slepkavības mēģinājumu Ūnijas ielā

Vīrietis izsaucis policiju. Savukārt garāmgājēji izsaukuši ātro palīdzību. Ātrie paņēmuši pie sevis cietušo, bet Juris parādījis policistiem, kur meklējams uzbrucējs.

Uzbrucējs esot bijis mierīgs, neesot teicis tik pat kā neviena vārda un pastāstījis, ka gribējis sievieti nogalināt un apzagt.

Juris saka, – šī ir tā reizei, kad aizturēto noteikti jānodod psihiatru rokās, lai veic ekspertīzi. Pārāk aukstasinīga bijusi viņa rīcība. Normālam cilvēkam būtu emocijas, bet te tikai rīcība un fakta konstatācija.

Uzbrucējs vēlāk policijai arī atzinies, ka viņš noiegumu plānojis ilgāk nekā mēnesi.

1 komentārs