Nelegāla munīcija, ieroči, cigaretes – Aknīstes pagastā kādā viensētā atklāj šādu “noliktavu”

1 komentārs
Nelegāla munīcija, ieroči, cigaretes – Aknīstes pagastā kādā viensētā atklāj šādu “noliktavu”
Valsts policija

Aknīstes pagasta vienā no viensētām policijas darbinieki atsavinājuši lielu daudzumu nelikumīgi glabātu munīciju, kā arī ieročus un nelegāli glabātas cigaretes.

“Noliktava” atklāta kāda 1947. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā.

Minētajā adresē administratīvās lietvedības ietvaros, saņemot tiesas sankciju, tika izņemtas 72 dažādas kalibra patronas, viena medību bise, viena mazkalibra bise ar optisko tēmekli, kā arī 200 cigaretes bez Latvijas akcīzes markām.

Šo darbību veikšanai bija piesaistīts arī kinologs ar diviem dienesta suņiem.

Policijas atklājums viensētā Aknīstes pagastā:

Aizturētais vīrietis jau 2014. gadā ir bijis nonācis policijas redzeslokā saistībā ar nelegālo akcizēto preču apriti.

Par minēto faktu pret 1947. gadā dzimušu vīrieti policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta 2. daļas ”Par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šobrīd policija skaidro izņemtās munīcijas, ieroču un cigarešu izcelsmi, kā arī izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta vīrieša saistība arī citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

1 komentārs