Nedēļas laikā policija izņem piecus miljonus nelegālo cigarešu un litriem alkohola

2 komentāri
Nedēļas laikā policija izņem piecus miljonus nelegālo cigarešu un litriem alkohola
Foto: Sputnik / LETA

No 14. līdz 20. maijam Valsts policija (VP) vairākās vietās Latvijā izņēmusi ievērojamu skaitu nelegālo akcizēto preču, uzsākot arī vairākus kriminālprocesus un izmeklēšanas, informē VP.

Kopumā šajās dienās no aprites izņemti 5 205 199 nelegālo cigarešu, aptuveni 3 252 litri alkohola un ap 3 400 litriem nelegālo naftas produktu.

Sākot jau ar pirmdienu, VP Latgales reģiona pārvaldes kriminālpolicija, sadarbībā ar VP Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonām, Rēzeknē 14. maijā izņēma 1 613 960 nelegālo cigarešu, kā arī dažādas cigarešu sastāvdaļas – aptuveni 15 tonnas tabakas, papīru, iepakojuma sadaļas un citas sastāvdaļas, kas domātas cigarešu tīšanai.

Savukārt Zemgales reģionā 15. maijā VP Zemgales reģiona pārvaldes kriminālpolicija aizturēja trīs vīriešus aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā, kratīšanas laikā atsavinot 1 125 litrus nelegālā alkohola.

16. maijā Kuldīgā tika aizturēta persona, kura ar automašīnu pārvadāja nelegālās cigaretes un alkoholu. Šajā gadījumā kopumā tika izņemtas 3 498 160 cigaretes. Veicot pārbaudi, papildus konstatēti aptuveni 2 089 litri nelegālā alkohola, kā arī, veicot kratīšanu, atklāta nelegāla degvīna ražotne un izņemta arī iekārta degvielas ražošanai.

Visos minētajos gadījumos VP ir uzsākusi kriminālprocesu, patlaban noris aktīva izmeklēšana.