“Muksi prom, būs elektrība.” Tūristes ziņo par kabatzagļu sirojumiem Vecrīgā

1 komentārs
“Muksi prom, būs elektrība.” Tūristes ziņo par kabatzagļu sirojumiem Vecrīgā

Policisti labi zina, ka pilsētas centrā, it sevišķi vecpilsētā, uzdarbojas vairākas kabatzagļu bandas. Tās tiek tvarstītas, to dalībnieki regulāri tiek pieķerti, nonāk uz apsūdzēto sola un ik pa brīdim pat tiek ieslodzīti. Tomēr neticami ienesīgais rūpals garnadžiem liek atgriezties atkal un atkal.

Brīvdienas pēcpusdienā uz pašvaldības policijas Tūrisma informatīvo tālruni piezvanījusi kāda kundze, kurai viesošanās Rīgā izvērtusies par ļoti nepatīkamu piedzīvojumu. Sieviete atklājusi, ka Vecrīgā kļuvusi par kabatzagļu upuri.

“Mums ir problēma, mums čigānietes nozaga maku. Mēs viņas atpazinām, šī viena ir viena no viņu meitenēm. Viņi pameta to meiteni. No sākuma pateica, ka tās neesot viņas. Prasījām, lai atdod naudu, atdod maku. Viņa pateica, ka tūlīt viss būs, un aizgāja. Viņa pameta viņu,” likumsargiem stāstīja cietušās.

Likumsargs atpazina aizturēto, gados jauno meiteni. Viņa jau iepriekš vairākkārt bija redzēta kādas galvaspilsētas policistiem labi zināmas kabatzagles kompānijā. Lai arī šajā gadījumā jaunkundze, iespējams, pat nebija tā, kura paņēma svešo maku, viņai tomēr nācās uzkavēties. Turpat notikuma vietā apzagtā tūriste policistiem parādījusi arī video, kur redzama sieviete, kura, visticamāk, paņēmusi maku. Tā bijusi tā pati inspektoriem jau labi zināmā garnadze.

“Viņas mums pateica, ka tūlīt visu atdos. Video mums ir tikai viens. Viņas teica, ka atdos un aizgāja. Es viņu palaidu vaļā, es viņu turēju. Viņa pateica, lai palaiž, ka tūlīt visu atdos, un galvenais, lai nezvanot uz policiju. Un aizgāja, kamēr mēs te zvanījāmies,” stāsta cietušās.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā