Muita liedz ievest Latvijā vairāk nekā pusmiljonu kontrabandas cigarešu

1 komentārs
Muita liedz ievest Latvijā vairāk nekā pusmiljonu kontrabandas cigarešu
VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas augusta pirmajā nedēļā, veicot kravas automobiļu un vilcienu kontroli, novērsušas 548 000 cigarešu jeb 27 400 paciņu kontrabandu, portālu Skaties.lv informēja VID pārstāvji.

Cigaretes bija noslēptas kravas vilciena vagonos, ar kuriem no Baltkrievijas tika ievesta koksnes šķelda, kā arī kravas transportlīdzekļa piekabes konstrukcijās.

Ceturtdien, 5.augustā, Indras muitas kontroles punkta (MKP) muitas amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena skenējuma attēlu analīzi, konstatēja nedeklarētu preču pārvietošanu. Valsts robežsardzes darbinieki, veicot vagonu pārbaudi, vagonos ar šķeldas kravu konstatēja no muitas kontroles noslēptas cigaretes. Padziļinātā kontrolē kopumā izņemti 524 000 cigarešu jeb 26 200 paciņu “NZ Gold” un “Queen Superslims”.

Savukārt otrdien, 3.augustā, Silenes MKP, veicot kravas automobiļa skenējumu attēlu analīzi, nolemts veikt padziļinātu kontroli no Baltkrievijas iebraukušam auto. Kontrolē iesaistītas VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, kuras automobiļa puspiekabes konstrukcijās konstatējušas 24 000 cigarešu jeb 1200 paciņu.

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par abos gadījumos izņemtajām cigaretēm ir apmēram 93 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu sākšanu.

1 komentārs