Muita dzelzceļa konteineros atklāj rekordlielu kontrabandas cigarešu daudzumu

0 Komentāru
Muita dzelzceļa konteineros atklāj rekordlielu kontrabandas cigarešu daudzumu
Foto: VID

Veicot dzelzceļa kravu konteineru muitas fiziskās kontroles pasākumus Rēzeknes muitas kontroles punktā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 26 390 000 cigarešu kontrabandu, informē VID.

Vilciens, kura sastāvā tika atklāti konteineri ar kontrabandas cigaretēm, iebrauca Latvijā no Krievijas.

Pirmdien, 5. martā, Rēzeknes II muitas kontroles punkta darbinieki, pamatojoties uz informācijas analīzes rezultātiem, kas tika saņemta no Kārsavas muitas kontroles punkta kolēģiem, veica sešu dzelzceļa konteineru padziļinātu pārbaudi. Atverot konteinerus, konstatēts, ka priekšpusē novietotas piesegpreces, aiz tām izveidota dēļu starpsiena, savukārt aiz starpsienas atrodas kastes ar cigaretēm. Kontroles gaitā no konteineriem tika izkrautas 2 139 kastes ar cigaretēm “Fest” un 500 kastes ar cigaretēm “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes markām. Kopumā muitas kontroles rezultātā tika izņemti 26 390 000 cigarešu.

Par konstatēto muitas noteikumu pārkāpumu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu uzsākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietā un lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

0 Komentāru