Milzu lielgabala Jēkabpilī zagļi izjaukuši ieceri padomju memoriālu pārvietot uz citu vietu

3 komentāri
Milzu lielgabala Jēkabpilī zagļi izjaukuši ieceri padomju memoriālu pārvietot uz citu vietu
DEGPUNKTĀ

Naktī uz trešdienu, 24. februāri, Jēkabpilī, Rīgas ielā, pazudušā lielgabala zagļi izjaukuši ieceri padomju memoriālu pārvietot uz citu vietu, vēsta “Degpunktā”.

Par nelielu pieminekļu, statuju un apmalīšu zādzībām kapos ir stāstīts vairākkārt, taču par tik apjomīgu monumenta zādzību, kāda pagājušajā naktī īstenota Jēkabpilī, noteikti ziņojam pirmo reizi. Lasi vēl: Nakts laikā Jēkabpilī pazudis lielgabals no padomju memoriāla

24. februārī, Jēkabpilī, Rīgas ielā, pie piemiņas vietas Otrā pasaules kara Sarkanās armijas karavīriem bija manāma netipiski liela cilvēku rosība, jo no paša rīta kļuva zināms, ka naktī tumsas aizsegā kāds no pieminekļa pamatnes nocēlis un nozadzis lielgabalu. Spriežot pēc sniegā atstātajiem riepu nospiedumiem, zagļi bija gatavojušies šai zādzībai, jo tika piesaistīta smagā tehnika. Piemineklis tika noņemts no pamatnes un, bojājot kokus, vilkts pa zemi. Apmēram pēc 30 metriem vilkšanas pēdas pazūd.

“No rīta bija policija, viss bija apžogots. Bija salikti ziedi, vakar bija svētki. Tracis jau būs, katram cilvēkam savs viedoklis, sava spriešana, sava domāšana. Varbūt kāds gribēja patracināt tautu. Viens saka, ka labi, citam, piemēram, krievvalodīgajiem diez vai tas patiks,” spriež vietējās iedzīvotājas Silvija un Veronika.

Lai atrastu tehniku, ar kuru pastrādāts noziegums un pašus pārkāpējus, policijas izmeklētāji pieprasījuši pilsētas videonovērošanas kameru ierakstus. Jēkabpils pilsētas domes pārstāvji patlaban aktīvi sadarbojas ar likumsargiem. Zināms, ka šogad bija plānota lielgabala un apbedījumu pārvietošana uz citu vietu, uz Brāļu kapiem, Jēkabpilī, Varoņu ielā, taču zagļi izjaukuši plānus.

“Par notikušo tika informētas Aizsardzības un Ārlietu ministrijas un Brāļu kapu komiteja, ņemot vērā starpvalstu līgumu, lai jau tālāk ministrijas savas kompetences ietvaros informētu arī Krievijas Federācijas atbildīgās amatpersonas,” stāsta Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola.

Viņa stāsta, ka šogad lielgabalu un apbedījumus bija plānots pārvietot uz citu vietu. “Pagājušonedēļ Brāļu kapu komitejai, kas ir biedrība, kurai bija deleģēts uzdevums pārapbedīt, bija nosūtīts iespējamais darbu grafiks saskaņošanai. Atbildi vēl neesam saņēmuši. Domāju, ka šovasar likumīgi noteiktajā kārtībā starpvalstu noslēgtā līguma ietvaros lielgabals tiktu novākts un būtu notikusi pārapbedīšana. Diemžēl vandaļu rīcības dēļ mēs konstatējām, ka kārtība nav ievērota un kāds ir pasteidzies daļēji izdarīt to darbu nelikumīgā ceļā,” norāda Ozola.

Likumsargi aicina atsaukties iespējamos notikušā aculieciniekus, kas diennakts tumšajā laikā manījuši aizdomīgas personas memoriāla apkārtnē.