Mīklaini pazudis vīrietis! Viņa māsa to skaidro ar krāpšanu un slepkavību

1 komentārs
Mīklaini pazudis vīrietis! Viņa māsa to skaidro ar krāpšanu un slepkavību

Par bezvēsts pazudušiem cilvēkiem diemžēl jāziņo regulāri, taču šis stāsts ir par kādu pavisam neparastu prombūtnes gadījumu, kad pazuduša vīrieša māsai radušās aizdomas par afēru īpašuma dēļ un viņas brāļa slepkavību.

Diāna pēdējo reizi savu brāli Dimitriju Garancu redzēja 16. jūnijā, pēc tam 50 gadus vecais vīrietis pazuda bezvēsts. Pagājušas jau divas nedēļas, bet izmeklēšana nav devusi nekādu rezultātu, toties Dimitrija dzīvokli viņa īsās prombūtnes laikā jau iekārojuši kaut kādi svešinieki.

“25. datumā kaimiņi piezvanīja un pateica, ka kaut kādi sveši cilvēki jau nedēļas vidū pirms Līgo sākuši staigāt, skatīties, kā iekļūt dzīvoklī. Es 26. datumā atnācu ar savu atslēgu un atvēru durvis, bija tāda sajūta, ka cilvēks kaut kur steidzies un tikko izgājis,” stāsta Diāna.

Kad viņa visu izstāstījusi policijai, likumsargi ieteikuši rakstīt iesniegumu ne tikai par cilvēka pazušanu, bet par iespējamu krāpšanu, jo, pārbaudot zemesgrāmatu, izrādījies, ka dzīvoklis pārrakstīts jau uz citu cilvēku, kas sievietei bijis prātam neaptverams trieciens. Mājās brāļa mantas, bet dzīvoklis jau pieder kādam svešiniekam.

“Viņš bija vienīgais īpašnieks, un tas bija viņa vienīgais miteklis. Es nezinu, esam ar viņu runājuši par šo tēmu, ka viņam ir dēls un ja tāda bija vēlēšanās, viņš dzīvokli varēja pārrakstīt uz dēla vārda – viņam ir tiešais mantinieks,” stāsta pazudušā vīrieša māsa.

Diāna tagad atceras, ka maijā vīrietim piedāvāts darbs Francijā kā šoferim tālbraucējam. Viņš parakstījis kaut kādus papīrus un pāris nedēļas staigājis tāds laimīgs, bet tad pēkšņi pazudis. “Es toreiz prasīju, vai viņš tiešām zina, ka viņam neko nenodarīs? Viņš atbildēja, ka nav muļķis un uzticas cilvēkiem,” teic Diāna.

Kas tie bijuši par cilvēkiem māsai joprojām nav skaidrs, bet tagad Dimitrija dzīvoklis jau uzlauzts un tajā ievākušies sveši cilvēki – strādnieki. Diāna centusies iztaujāt, kur palikušas brāļa mantas. Tās viņai izsniegtas vienā maisā. Sieviete sazinājusies ar strādnieku nolīdzēju Gintu, kuram esot pilnvara rīkoties ar dzīvokli kā ar savu īpašumu. Diāna centusies viņu izprovocēt uz patiesību.

“Cilvēks runāja iestudētas frāzes, ļoti nervozēja, es sapratu, ka morālās normas šim cilvēkam ir ļoti zemas. Es viņu ”vilku” uz finansiāliem apsvērumiem, ja jau viņš ir tāds cilvēks,” stāsta sieviete.

 

Policijā uz visu notiekošo reaģējuši pasīvi, kad Diāna devusies atstāstīt notiekošo: “Tajā pašā vakarā es zvanīju policijai, mani savienoja ar Ziemeļu iecirkņa majori Natāliju Cvetkovu, viņa pateica, ka šī lieta dežūrdaļā vienkārši guļ uz galda. Man pateica, ka “jūs neko nesaprotat un viss – nāciet no rīta un rakstiet sūdzību”.”

Brālis ir noslepkavots, dzīvoklis izkrāpts un viss noklusīs, ja policija nerīkosies, domā Diāna. “Es to saredzu kā krāpniecisku darījumu, šiem cilvēkiem tā jau ir atstrādāta shēma, es policijā akcentēju uz to viņu uzmanību, viss tiek nostrādāts ātri, bet policistu nevēlēšanās objektīvi pievērsties šai situācija – tas ir vienkārši slikts darbs,” viņa saka.

“Degpunktā” komanda sekos līdzi šis lietas attīstībai un jau nākamnedēļ tiks iztaujāti policisti par lietas gaitu, kā arī meklēts jaunā dzīvokļa īpašnieks, jo šodien miteklī neviens nebija sastopams.

1 komentārs