“Mēs esam ieinteresēti tikt skaidrībā, kas patiesībā tur noticis,” VUGD par autosportista Nika Elekša nāvi

16 komentāri
“Mēs esam ieinteresēti tikt skaidrībā, kas patiesībā tur noticis,” VUGD par autosportista Nika Elekša nāvi
DEGPUNKTĀ

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nenoliedz, ka tā darbinieki piedalījušies svinībās Siguldā naktī, kad mīklainos apstākļos gāja bojā autosportists Niks Eleksis.

Neviens no ballītes apmeklētājiem neuzskata, ka būtu vainojams notikušajā, kā arī no darba atstādināto nav, taču pārdzīvojumu ugunsdzēsējiem netrūka, – lai nomierinātu nervus, glābēji esot apmeklējuši profesionālu psihologu, tā otrdien raidījumā “900 sekundes” stāstīja ugunsdzēsēju vadība.

Lasi vēlNika Elekša mīklainā nāve Siguldā: VUGD apliecina, ka dienesta darbinieki ir saistīti ar traģisko notikumu

VUGD darbiniekiem, kas piedalījās svinībās, kurās gāja bojā viens no viesiem – autosportists Niks Eleksis, bija nepieciešama psihologa palīdzība, lai pārdzīvotu traģiskā vakara notikumus. Operatīvā dienesta vīri bijuši emocionāli traumēti, uzzinot, ka jaunais puisis miris vairākas stundas pēc kautiņa ar vienu no ugunsdzēsējiem.

“Dienests un konkrēti Siguldas ugunsdzēsēji ir ļoti sāpīgi to visu uztvēruši un pārdzīvo notikušo. Pat bija nepieciešama psihologa palīdzība nākošajā dienā, lai varētu vīri pilnvērtīgi turpināt savas dežūras,” norāda VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Neviens no jubilejas svinību apmeklētājiem, ugunsdzēsējiem glābējiem, neatzīst vainu puiša nāvē, tāpēc lietu un vakara notikumu gaitu rūpīgi jāpēta policijai.

“Mēs esam ieinteresēti tikt skaidrībā, kas patiesībā tur noticis. Vai patiešām viss ir tik nevainīgi, kā šobrīd runā,” teica Eklons.

Dienesta priekšnieka vietnieks apgalvo, ka pagaidām neesot pierādījumu, kas liktu kādu no darbiniekiem atstādināt no amata, bet, ja tādi parādīsies, tad vainīgajam par darbību vai bezdarbību būšot jāatbild.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) izteicās, ka arī policijai jāpievērš īpaša uzmanība savu darbinieku rīcības pārbaudei liktenīgajā naktī “Vālodzēs”.

Tikmēr Mazsalacas iedzīvotāji, pieminot aizgājušo, teju divu kilometru garā autokolonnā atvadījās no Nika.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

16 komentāri