Mājokļu apzadzēji ir aktivizējušies – policija aicina uzmanīties

1 komentārs
Mājokļu apzadzēji ir aktivizējušies – policija aicina uzmanīties
IEVA LŪKA, LETA

Kāds mājās tur niknu suni, kāds lūdz Dievu, kāds paļaujas uz kaimiņiem vai signalizāciju, bet visiem kā vienam ir bail no zagļiem.

Policisti saka – aizvadītajā ziemā un pavasarī manīta savāda tendence – ļoti daudz dzīvokļu apzagšanas gadījumu noticis zagļiem iekļūstot caur logu, vai balkonu kas atstāts vēdināšanas režīmā. Un tas liek likumsargiem bažīties, ka vasarā šī problēma būs vēl aktuālāka.

Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes 2.biroja 2.nodaļas priekšnieks Jevgeņijs Semjonovs uzsver, ka jau sen kļuvuši pietiekami bezbailīgi un nekaunīgi un iedzīvotāji nevar rēķināties ar to, ka viņi ir mājās, tāpēc logi var stāvēt atvērti.

Policijā saka, ka nepiesargājoties var nākties vilties, jo zagļi mēdz nākt ciemos ne tikai no apakšas, bet arī no augšas pa jumtiem, cauri bēniņiem, izmantot ugunsdzēsēju kāpnes, kāpt pa kāpņu telpu nojumēm un tā tālāk.

“Degpunktā” satika arī kādu iedzīvotāju, kura savulaik cietusi no zagļu uzbrukuma. Toreiz garnadžiem palīdzējusi bērnu neuzmanība.

“Viņi izgāja ārā un aizmirsa aizvērt vienu logu. (DP: Un atspieda logu, vai izsita?) Nē, viņi vienkārši to atvēra, tur bija tāds mazs vēdlodziņš, viņi to atvēra, caur to atvēra lielo logu un visu caur to iznesa. Toreiz vēl bija videomagnetafoni, DVD atskaņotāji, lūk tā iznesa visu tehniku,” stāsta Natālija, kura cietusi no zagļu sirojumiem.

Ikviens, kurš kļuvis par nozieguma upuri ir aicināts ziņot policijai. Noklusēta informācija arī par aizdomīgām personām, vai transportlīdzkļiem, ir neredzams signāls noziedzniekiem, ka viņi var brīvi darboties.