Ludzā likvidē marihuānas audzētavu

2 komentāri
Ludzā likvidē marihuānas audzētavu
LAURIS AIZUPIETIS/F64

Valsts policija (VP) savā rīcībā ieguva informāciju par personu, kura, iespējams, ir saistīta ar nelegālu marihuānas audzēšanu, kā rezultātā Ludzā likvidēta marihuānas audzētava, informēja VP.

VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki savā rīcībā bija ieguvuši informāciju par personu, kura, iespējams, kādā dzīvoklī nelikumīgi audzē un uzglabā marihuānu. 28.oktobrī VP aizturēja 1995.gadā dzimušu vīrieti, kura personīgajās mantās tika atrasti divi iepakojumi ar marihuānai un hašišam līdzīgām vielām.

Lasi vēl: Kameras fiksē zālītes pīpētāju krūmos Salaspilī; viņa mēģinājums mukt nesekmējas

Uzsākts kriminālprocess, izmeklēšana turpinās.

Tāpat likumsargi veica kratīšanu arī personas dzīvesvietā, kurā tika konstatēta profesionāli ierīkota marihuānas audzētava. Kopumā kratīšanas laikā tika izņemts 21 marihuānas stāds, novākta un izžāvēta marihuāna, audzēšanai nepieciešamais aprīkojums un marihuānas sēklas.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu – nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt personai par minētajiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Un par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

2 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Krišjāņa Baronā ielā iedzīvotāji pamanījuši bērnus, kas staigājuši pa ēkas jumtu

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Aculiecinieks palīdzējis policijas darbiniekiem aizturēt kādu aizdomīgu autovadītāju

Ziepniekkalnā daudzdzīvokļu mājā aizdegas bērnu ratiņi

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs