Latvijas policija savā pastāvēšanas vēsturē uzgājusi līdz šim lielāko nelegālo cigarešu kravu

1 komentārs
Latvijas policija savā pastāvēšanas vēsturē uzgājusi līdz šim lielāko nelegālo cigarešu kravu
Atsavināta Valsts policijas vēsturē līdz šim viena no lielākajām nelegālo cigarešu kravām, – 22,69 miljoni cigarešu. (Valsts policija)

Novembra vidū Valsts policija Rīgas reģionā aizturēja kravas automašīnu ar nelegālo cigarešu kravu.

Kā informē Valsts policija, šī kriminālprocesa ietvaros tika atklāta noliktava ar vēl lielāku nelegālo cigarešu krājumu. Rezultātā atsavināta Valsts policijas vēsturē līdz šim viena no lielākajām nelegālo cigarešu kravām, – 22,69 miljoni cigarešu.

Strādājot nelegālo cigarešu apkarošanas jomā gan Rīgas Centrāltirgū, gan citviet, Valsts policija pēdējo mēnešu laikā ir guvusi ievērojamu rezultātu.

Jau ziņots, ka septembra beigās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti Rīgas reģionā konstatēja angāru, kurā tiek ražotas nelegālās cigaretes. par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un ražošanu bez attiecīgas atļaujas organizētā grupā aizturētas četras personas. Aizdomās par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un ražošanu bez attiecīgas atļaujas organizētā grupā tika aizturētas četras personas.

Novembra sākumā Valsts policija rīkoja vērienīgas kratīšanas ar mērķi apkarot nelegālo akcīzes preču apriti Rīgas Centrāltirgū. Vienā dienā tika veiktas 143 kratīšanas, kuru laikā atsavināts 321 000 tabakas izstrādājumu ar Baltkrievijas Republikas, Krievijas Federācijas akcīzes markām un bez akcīzes markām, kā arī ap 200 litru nelegālā alkohola. Kratīšanu laikā tika atsavināti arī apmēram 66 000 eiro un 400 latu.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, nauda bija iegūta no nelegālo akcīzes preču realizācijas. Kratīšanās tika atsavināti arī dārgakmeņi un dārglietas, kas, visticamāk, iegādātas par noziedzīgi iegūtajiem līdzekļiem, kā arī aptuveni divi grami kokaīna un tik pat daudz marihuānas. Aizdomās par nelegālu akcīzes preču apriti Rīgas Centrāltirgū tika aizturētas 19 personas, no kurām astoņām personām tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

1 komentārs