Komentāri
Latvijas kriminālās aprindas iecienījušas ielu laupīšanas; bankām un veikaliem gandrīz vairs neuzbrūk
Valsts policijā apliecināja, ka banku, pasta nodaļu un veikalu aplaupīšanu skaits samazinājies ļoti būtiski. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijā pārsvarā dominē tā dēvētās ielu laupīšanas, savukārt bankām un veikaliem gandrīz vairs neuzbrūk, informē Valsts policijā.

Valsts policijā apliecināja, ka banku, pasta nodaļu un veikalu aplaupīšanu skaits samazinājies ļoti būtiski. Šādas laupīšanas ir gandrīz izskaustas, un tas skaidrojams ar to, ka tirdzniecības vietu īpašnieki investējuši drošībā un šādas laupīšanas ir daudz sarežģītāk īstenojamas nekā noziegumi uz ielas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušā gadā līdz 1. augustam reģistrēta 221 laupīšana, bet šogad šādā laika posmā 206 laupīšanas pēc Krimināllikuma panta par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu. Šīs ir tā sauktās ielu laupīšanas, kad cietušajam tiek uzbrukts uz ielas vai citā sabiedriskā vietā.

Pārsvarā šos noziegumus pastrādā cilvēki, kuri lieto narkotikas un alkoholu. Šiem cilvēkiem laupījums nepieciešams, lai to pārdotu un iegūtu naudu, par kuru iegādāties apreibinošās vielas.

Pārsvarā laupīšanās plieto fizisku spēku, ļoti retos gadījumos tiek piedraudēts ar gāzes vai kaujas ieroci.

Vidējais šāds laupītājs ir 25 līdz 40 gadus vecs vīrietis, kurš jau agrāk nokļuvis policijas redzeslokā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl