Komentāri
Latvijas kriminālās aprindas iecienījušas ielu laupīšanas; bankām un veikaliem gandrīz vairs neuzbrūk
Valsts policijā apliecināja, ka banku, pasta nodaļu un veikalu aplaupīšanu skaits samazinājies ļoti būtiski. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijā pārsvarā dominē tā dēvētās ielu laupīšanas, savukārt bankām un veikaliem gandrīz vairs neuzbrūk, informē Valsts policijā.

Valsts policijā apliecināja, ka banku, pasta nodaļu un veikalu aplaupīšanu skaits samazinājies ļoti būtiski. Šādas laupīšanas ir gandrīz izskaustas, un tas skaidrojams ar to, ka tirdzniecības vietu īpašnieki investējuši drošībā un šādas laupīšanas ir daudz sarežģītāk īstenojamas nekā noziegumi uz ielas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušā gadā līdz 1. augustam reģistrēta 221 laupīšana, bet šogad šādā laika posmā 206 laupīšanas pēc Krimināllikuma panta par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu. Šīs ir tā sauktās ielu laupīšanas, kad cietušajam tiek uzbrukts uz ielas vai citā sabiedriskā vietā.

Pārsvarā šos noziegumus pastrādā cilvēki, kuri lieto narkotikas un alkoholu. Šiem cilvēkiem laupījums nepieciešams, lai to pārdotu un iegūtu naudu, par kuru iegādāties apreibinošās vielas.

Pārsvarā laupīšanās plieto fizisku spēku, ļoti retos gadījumos tiek piedraudēts ar gāzes vai kaujas ieroci.

Vidējais šāds laupītājs ir 25 līdz 40 gadus vecs vīrietis, kurš jau agrāk nokļuvis policijas redzeslokā.

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 2

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl