Latvija kļuvusi par marihuānas audzēšanas lielvalsti, neslēpj Valsts policija

7 komentāri
Latvija kļuvusi par marihuānas audzēšanas lielvalsti, neslēpj Valsts policija
Foto: Pixabay.com

Pagājušajā gadā policisti lietotājiem, tirgotājiem un audzētājiem marihuānu konfiscējuši 874 reizes, un nu Latvija kļuvusi par marihuānas audzēšanas lielvalsti, neslēpj Valsts policija, sakot, ka cilvēki ar labiem dotumiem botānikā un uzņēmību jau sen izspieduši no vietējā tirgus ārvalstīs ražoto marihuānu. Tomēr šis nav gadījums, kad ar paša spējām kaut ko saražot būtu jālepojas, vismaz pagaidām, kamēr marihuāna ir nelegāla.

Policijas konfiscētie marihuānas daudzumi bijuši dažādi – sākot ar pāris gramiem un beidzot ar simtiem kilogramu, kas kā likums atrasti pie audzētājiem. Uz viņu izķeršanu lielākoties arī policisti koncentrējas.

Visu gadu zālīti audzē tikai neliels skaits pagrīdes uzņēmēju. Lielākā aktivitāte šajā jomā tiek sasniegta vasaras periodā. Rudenī, kad tiek novākta raža – policijai darba visvairāk.

Sākotnēji daudzi marihuānas audzētāji audzējuši zālīti savām vajadzībām un ziņkāres apmierināšanai, taču vēlāk uzvaru gūst vilinājums nopelnīt.

Lielākā daļa marihuānas smēķētāju ir jauni cilvēki vecumā līdz 30 gadiem. Esot parādījusies gan kāda bīstama tendence, ievilkt šajā atkarībā un biznesā nepilngadīgos.

Video